Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a lehetőségeim, ha a...

Mik a lehetőségeim, ha a kereskedőtől vett autó 3 hónapon belül problémát mutat?

Figyelt kérdés

Vettem 1.2 millióért egy kocsit, ami röpke 500 megtett km után"ciripel".

Konkrétan előbb hallják hogy jövök, mint látnák.

Mit kell tennem?

Szerelőhöz hétfőn viszem.de mire számíthatok? Nyilván a próbakörön ilyen probléma nem mutatkozott.


2021. nov. 27. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem rejtett hiba akkor sajnos semmit azon kívül hogy megcsináltatod.
2021. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az autók márpedig olyanok hogy képesek elromlani.
2021. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vettél egy 15+ éves autót. Ez benne van a pakkban.
2021. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koaxk Ábel ***** válasza:
93%

Van olyan, hogy "Szavatosság" érdemes élni vele, nekem vétel után kb ekkora táv után 1.2 milliót kellett a kocsira költeni! Ráadásul nem egy kifejezetten olcsó autóról beszélünk!


Nekem mondjuk a fél családom ügyvéd, úgyhogy egy jelentős részét fizette is a kereskedő a javításnak! A lényeg, ne legyél balek, ha úgy érzed, hogy átvertek, vagy elhallgattak valamit!

2021. nov. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valójában semmit, nem tudod bizonyítani hogy az eladó tudott róla.
2021. nov. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%

Én már vettem úgy motort, hogy a próbakörön érződött ugyan, hogy magasan fog a kuplungja, de nem vészesen. Hazafele, 10 km után elkezdett csúszni a kuplung, az 50 km-es hazaút végére már nem is lehetett 4.-be váltani, mert folyamatosan csúszott... Ez egy szombati nap volt, másnap reggel vasárnap lecseréltem a kuplungot és azóta is napi szinten használom.

Eszembe sem jutott visszavinni🤷‍♂️

2021. nov. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudtam, hogy van egy bizonyos idő, amíg úgymond garanciális, ha kereskedőtől van, illetve vannak problémák, amik nem péntekről szombatra jönnek elő.

Persze nem mindegy, hogy 20ezer megcsináltatni, vagy 250ezer. De köszönöm 4es, megerősítettél ebben.

2021. nov. 28. 09:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szavatosság van. 6 hónap. Ami azt jelenti, hogy neked kell bizonyítani, hogy a hiba már a vásárlás előtt fennállt.

Szerelőhöz vidd el. Kérni kell ajánlatot.

Normális kereskedő beszokott szállni a javításba 30-50%-ban vagy akár teljesen attól milyen jellegű a hiba.

2021. nov. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!