Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érzelmi szempontból kedvenc...

Érzelmi szempontból kedvenc és legkevésbé kedvelt márka?

Figyelt kérdés

Akár ilyen kis miértekkel is ki lehetne egészíteni, illetve fontos, hogy most ne technikai illetve gyakorlati oldalról nézzük hanem, hogy simán úgy érzelmileg mi a kedvenc, legkevésbé kedvelt.

Kezdem én, hogy mire gondoltam.


Lada: Kedvencnek ezt választanám, ugyanis a gyerekkorom utazásainak nagy része Zsigulikban történt. Máig megvan a jellegzetes illata, minden " kötelező " kiegészítőre emlékszem, pl a kipufogóba tett kis lemezre amitől olyan fütyülős hangjuk lett a Videoton hangszórók, a külön kis kazettatartó középen. Na meg nem egyszer földes utakon amilyen helyeken elment az nagyon tetszett, volt hogy még ilyen kis kb 20-30 centis vízfolyáson is átmentünk egyik ismerősünkkel, az is nagyon tetszett, pedig kicsit féltem is még akkor emlékszem.

Aztán így valahogy megmaradt a Lada amolyan kedvenc márkaként, ha megtehetném szívesen fenntartanék egy második autót, persze Ladát, egy piros 1200-est. :)


Volkswagen: Az, hogy miért ezt kedvelem a legkevésbé, ez is egy gyerekkori emlékkel indul itt sem a logikát kell persze keresni, hanem maga az emlék. Láttam egy balesetet, talán 1-es vagy 2-es Golf lehetett az egyik résztvevő, a másik pedig valami komolyabb autó, Jaguar rémlik valamiért. Az volt a lényege, hogy utóbbi az úttal párhuzamos parkolásból akart valahogy kikanyarodni a Golf meg elkapta az orrát szemből. Aztán az eredmény, hogy a Golf motortere teljesen eltűnt, a talán Jaguar esetében meg tulajdonképp a lámpa betört, meg kicsit meghorpadt a karosszéria azon az oldalt, de még kerék sem sérült. Ez valahogy megragadt annyira, hogy mindig eszembe jut a márka kapcsán.

Aztán picit gimis koromban rátett az is, hogy mikor már autókról beszélgettünk sokat, hiába jött valami érdekes témakör, végül mindig az akkoriban igazán divatos Golf és TDI témakör volt ahol kikötöttünk, aztán már annyira unalmas volt a dolog, hogy csak jobban erősítette ezt az érzést.


Szóval valami ilyesmire gondolok, hogy így fejtsétek ki teljesen szubjektíven, hogy miért az a kedvenc ami, és miért nem kedvelitek azt amit nem kedveltek.

Illetve kérek mindenkit, hogy ne kössünk egymásba bele, inkább törekedjünk arra, hogy minél több érdekes kis monológot olvashassunk. :)



#autó #márka #kedvenc #nem kedvenc
2021. nov. 28. 04:15
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Kedvenc: BMW

Az első komolyabbnak neveznető autóm egy 184 lóerős, manuális dízel bmw volt. Ebben megtapasztaltam azt, amit előtte semmiben. A sok problémájától, és magas költségeitől eltekintve nagyon jó autó volt, olyan kanyarokat, amit az előző öreg focusommal 70-el félve vettem be, ez bevette 120-al. Nagyon élvezetes volt vezetni, nagyon minőségi anyagok voltak benne, imádtam, és nem bántam meg a sok pénzt amit rá kellett locsolni, mert szerintem annyival többet is nyújtott, amennyivel több volt a szervizelése.


Legkevésbé kedvenc: Dacia

Nem tudom, hogy tudnak eladni autót. Persze, olcsó, de előbb vennék egy 3 éves suzukit, mint egy új daciat ugyanannyiért. Rossz úttartás, gagyi anyagok, recseg-ropog az autó, nem gyorsul, a legrosszabb autó amit valaha vezettem egy Dacia Lodgy. Hangos motor / út zaj, nagyon rossz vele menni egyszerűen.


Sajnálom ha valakit ezzel megbántottam.

2021. nov. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Kedvenc: Alfa Romeo.

Volt a családban egy limitált szériás 33-as. 5 éves korom körül kórházban voltam és közben lett megvéve. Előtte nem volt autónk, szóval erre a "meglepetésre" kijönni a kórházból és azzal hazamenni elég nagy durranás volt. Illetve ha mindez nem elég, egy eszméletlenül jó autó is volt, a vele egyidős 75-tel az utolsó tényleg jó Alfák, utána elásták magukat. Az évek alatt elég sokat lábatlankodtam apám körül, amikor javítgatta, szóval az az autó szerintem önmagában 90%-ot hozzátett az autók iránti szeretetemhez, illetve hogy autószerelő lett belőlem.

Kiemelendő még a Wartburg, nagyapámnak volt nem is egy, elég sokat jártam vele ide-oda kisgyerekként és hát az is egy tipikus "mindig rossz rajta valami" autó, szóval abból is elég sokat láttam.


Legkevésbé kedvencet elég nehéz mondani pusztán érzelmi alapon. Érzelmileg nem nagyon van negatív emlékem/tapasztalatom semmiről. A legközelebb talán a Renault kerül ehhez, az előzőre alapozva: sajnos drága jóapám hagyta lezülleni az Alfát és megszabadult tőle, majd vett egy Renault 9-est. Oké, a Renault 9 egy ótvar nagy sz*r, de érzelmi szinten is utáltam, mivel nem Alfa 33. De hosszútávon ettől függetlenül nem ragadt meg bennem Renault-val szembeni ellenszenv. Akármikor meglátok egy Alfát, rögtön eszembe jut a miénk és elgondolkodom, hogy mennyire szeretem a márkát és mennyire sajnálom, hogy venni egyet nem lenne egy jó ötlet. Ezzel szemben ha Renault-t látok, nem jut eszembe semmi. Számomra egy teljesen ingerszegény márka.

2021. nov. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ford:

Kiskoromban volt egy V6 granadánk, majd nagyobb koromban egy transitunk, az utóbbival bejártuk az országot és a környező országokat. Később ezen tanultam meg vezetni, imádtam.

Felnőttként volt Focusom, azt is szerettem. A legerősebb kocsi amit vezettem, egy Mustang volt, az is hatalmas élmény volt.


Suzuki:

mert csupa rossz élményem van: egyszer egy wagonr-nek pont előttem pusztította el az elejét egy másik autó.

Egyszer egy szutyok swifttel kellett levezetnem 1500 km-t, ami egy jó állapotúval is kínzás lett volna, de ez különösen okádék állapotban volt: alig fogott a fék, nem mindig volt alapjárat, óriási holtjáték a kormányban.

Ha bármi elromlott az autómon, akkor több beképzelt suzukis ismerőstől egyből megkaptam, hogy "hehehe, miért nem suzukit vettél?"

Az úton is többször kerültem konfliktusba suzukissal, pl. több volt amelyik elkezdett gyorsítani, amikor előztem, valamelyik szóvá tette, hogy miért nem a járdán biciklizek stb.

A vitarás keménykedő apukák a legrosszabbak.

2021. nov. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Alfa és Maserati. Magamnak egyiket sem venném a kihasználatlanság miatt. Szóval marad a Fiat és talán jövőre visszatér a Lancia.


Bármennyire is közutálatnak van kitéve a BMW, nincs bajom vele.


Közömbös a Skoda, Opel, Ford amiből rengeteg van az úton.


Nem szeretem a Daciát, Suzukit, Ladát ugyanakkor a koreaikakat ugyanis az összes az olasz dizájnt másolja: a színezett féknyergek és díszcsíkokok át a kormányokon lévő varratokig. Itt most a Hyudaira gondolok.

2021. nov. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc: Volvo. A cég filozófiája miatt. Pl. ők találták fel 3 pontos biztonsági övet és ingyen elérhetővé tették a többi gyártó számára.

Legkevésbé: Ford. Szintén a cég filozófiája miatt. Több alkalommal bizonyították, hogy nekik a profít fontosabb, mint a vásárlóik élete. Pl.: [link] de, ha ez túl régi, a mai Mustanggal is bajok vannak [link]

2021. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a Volvo a kedvencem. Már régóta a biztonság és újabban a környezetvédelem is nagyon fontos számukra. Nem kvótaautókat gyártanak, vagy csalnak a kibocsátással, hanem konkrét lépéseket tesznek akkor is, ha nem volna kötelező. +volt egy 2005-ös Volvonk (V50 1.6d), igazából szériafelszereltség, mégis olyan praktikus dolgokra is gondoltak, mint a távirányítóról bekapcsolható helyzetjelző, illetbe riasztó.

Legkevésbé kedvenc…ez egy érdekes téma, ugyanis világéletemben németpárti voltam (most is az vagyok érzelmileg, de már megismerkedtem azóta más márkákkal is), főleg azért, mert néhány hónapos koromtól egészen 11 éves koromig Opelunk volt (szám szerint kettő), így az volt az alap. Szóval ennek ellenére a cégfilozófia alapján a VW-konszernt, azon belül is elsősorban a Volkswagent mondanám. Ez azért érdekes, mert a kedvenc autóm pl. az mk7-es Golf (ilyenen tanulok vezetni is, de korábban kezdődött a szerelem), de nagyon budget márka, ráadásul volt a dízelbotrány is. +kvótaautókat gyártanak az átlagos kibocsátási értékek javítására, ami megint csak nem túl szimpatikus.

2021. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc: BMW, meg úgy a német autók általában.

A régi BMW-k mindig is tetszettek. Egyszer remélem összejön egy E30 vagy egy E34 valami nagy sorhatos motorral. Egyszerűen gyönyörű autók számomra. A mostaniak már nem tetszenek egyáltalán, azokkal az ótvar nagy vesékkel.


Legkevésbé kedvenc nincs. Minden márkából van olyan típus amit kedvelek.

2021. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc: Porsche. Miért? Szerintem ennél a márkánál nem kell részletezni.

Unkedvenc: Renault. Miért? Volt szerencsém egyhez. Csapnivalóan megbízhatatlan és esküszöm költségesebb volt fenntartni, mint a Porschét.

2022. ápr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!