Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen használtautót vegyek...

Milyen használtautót vegyek ami viszonylag megbízható és nem méregdrága fenntartani?

Figyelt kérdés

Számomra a következőek a szempontok:

- Ne zabálja a benzint (mert az drága)

- Lehetőleg ne robbanjon csak úgy le. Tehát viszonylag megbízható legyen, ne kelljen minden nap attól rettegni, hogy nem fog elindulni

- Ne kerüljön egy vagyonba a karbantartás/szerviz (tehát BMW kihúzva)

- Lehessen olcsón használtat venni


A következők egyáltalán nem szempontok:

- Esztétika (felőlem össze is lehet törve vagy behorpadva stb, csak érvényes műszakija legyen)

- Km óra állása. Mint írtam lehet benne egy millió is, csak érvényes műszaki legyen és lehetőleg ne robbanjon le egy héten belül

- Mennyire vonzó a nők szemében. Magamnak veszem, nem érdekelnek az instás lányok véleménye erről (ezért pl nem is vettem még soha iPhone-t hiába akartak rábeszélni az insta lányok).

- Nem kell túl hosszú távra. Fél vagy egy évre előre gondolkodom.



2021. nov. 30. 22:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Skoda fabia, Suzuki swift. Olcsó, egyszerű, rengeteg van belőle.
2021. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Opel corsa
2021. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Valami szívóbenzines könnyű, kisautó.

Pl. Swift, Corsa, Punto stb.


Motorikusan legyen rendben, ha csak 0.5-1 évre tervezel, akkor az se baj, ha rozsdaboglya, csak műszaki legyen rajta addig, amíg kell, aztán mehet a bontóba.

2021. nov. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%
Te aztán nem tervezel vele hosszú távra, csak azt nem értem hogy ennek így mi értelme, ezért kár bele invesztálni akár egy forintot is.
2021. dec. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem egy Daewoo Matizom volt soha semmi gond nem volt vele és kisfogyasztásu is
2021. dec. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#4


Mert most szeretnék munkát váltani heteken belül. Ha van saját autóm, akkor sokkal jobbak a lehetőségeim. Ha már lesz új jó munkám, utána ráérek másik autót venni vagy helyben albérletet keresni.

2021. dec. 1. 07:27
 7/19 anonim ***** válasza:
19%
Japán szívóbenzines jó választás lehet.
2021. dec. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Opelekben és Skodákban én is gondolkodtam.

Mi a helyzet a francia autókkal? (Renault és Peugeot)

2021. dec. 1. 09:43
 9/19 anonim ***** válasza:

Egy mondatodra reagálnék:

"- Lehetőleg ne robbanjon csak úgy le. Tehát viszonylag megbízható legyen, ne kelljen minden nap attól rettegni, hogy nem fog elindulni"


Ez csakis rajtad múlik. Ha megkapja időben az olajcserét, a kopó alkatrészek cseréjét, akkor nem fog lerobbanni.

Egyébként én is valami egyszerű kisautót ajánlanék, Suzuki Swift, Skoda Fabia, Toyota Yaris/Corolla. Mazdát ne vegyél, mert rohadnak, hiába megbízhatóak.

2021. dec. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Motorikusan sok jó kis autót ami még g@ci sokáig elmegy. A nagyobb baj a rozsda.
2021. dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!