Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az, hogy kétcsöves...

Mit jelent az, hogy kétcsöves gázos lengéscsillapítónál oda vissza csillapít?

Figyelt kérdés
Milyen a sima meg a két csöves lengéscsillapító, mi alapján tudom megkülönböztetni őket?

2021. dec. 2. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Kívülről sehogy, illetve egy hétköznapi ember nem is nagyon fog különbséget érezni a kettő között. Az egycsöves az csak berugózáskor csillapít, a kétcsöves pedig be- és kirugózáskor egyaránt.


Két ok létezik rá, hogy kétcsöveset vegyen az ember: vagy versenyautót épít (mármint igazit), vagy "verseny" autót épít (mármint nem igazit, csak menőnek hiszi magát és a roncshalmaz autóját).

2021. dec. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A normál lengés csillapitó benyomáskor simán és könnyen össze megy, kirugózásnál csillapít.
2021. dec. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor az enyém ezek szerint ilyen. Tavaly lett cserélve. Mivel rengeteget kibírt a gyári, most se sajnáltam rá a pénzt, ilyet vettem. Benyomni és kihúzni is nehéz volt kézzel. Igaz ez nem egy sima szokványos, hanem egy elektronikus vezérlésű adaptív gátló.
2021. dec. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#1-es megfogta a lényeget. Kicsit nyers, de őszinte.

Nekem is hasonló van a Ladámban, de az nem versenyre épült :)

2021. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hogy jön ide a roncshalmaz autó?

Szerintem aki minőségre megy, annak egyértelműen jobb a kétcsöves mint az egycsöves, új autó vagy nem új autó teljesen tök mindegy.

2021. dec. 2. 19:36
 6/11 A kérdező kommentje:
Gumiból is nem azért veszek drágábbat, jobbat mert olyan az autóm, ha “roncshalmaz” autóm lenne akkor is a legjobb gumit venném meg rá. Mert fontos. Ez nem kérdés.
2021. dec. 2. 19:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem a Ladán van a hangsúly, de azért én dolgoztam meg, hitel nélkül. Roncshalmaz autó Úr.
2021. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt megint nem értem hogy jön ide ez😅 enyém sem hitelből van, most akkor miről is beszélünk?😅 Miért is ez a téma most?
2021. dec. 2. 21:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hogy én is hozzászóljak (ha már ez lett a téma), 2018-ban rendeltem új autót. Egy fillér hitelem nem volt még egész életemben. Az autó árát a fizetésemből spóroltam össze apránként. Amikor összejött az ára, bementem és megrendeltem.

Az előző autóm 16 éves volt. Gumival kapcsolatban teljesen egyetértek. Attól hogy egy autó idősebb, nem kell(ene), hogy kevésbé legyen biztonságos. Az autó lehet hogy már kevesebbet ér forintban, de a benne ülők test épsége, élete egy forinttal nem értéktelenebb, csak amiatt hogy nem drága fiatal prémium autóban ülnek. A téli nekem Michelin, a nyári Goodyear volt. (A mostanin a téli Continental, a nyári Bridgestone.)

Az alkatrészek minőségével is egyetértek. A fenti okokból az idősödő autómon se spóroltam el semmit. Mindenből gyári, vagy jobb minőségű alkatrészeket kapott. Én képtelen vagyok úgy hozzáállni a járműveimhez, hogy "jó lesz a legolcsóbb utángyártott, mert úgyis egy-két évente váltogatom őket, elég ha annyit kibír".

2021. dec. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 ott a pont!
2021. dec. 3. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!