Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem gyártanak compact...

Miért nem gyártanak compact ferdehátú vagy sedan villanyautókat?

Figyelt kérdés
Villanyautó vásárlás előtt állok és meglepődtem, hogy a nem kisautó, nem SUV autók közül egyedül a Hyundai Ioniq, a VW id3 és a Tesla model 3 van "elérhető" árban (ez nekem most kb 15 millió). Ellenben SUV-ból, meg supermini-ből egy rakat van. Miért ennyire szegényes a kínálat?

2021. dec. 2. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
SUV-ra nagyobb a kereslet
2021. dec. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem divatos ma már ez a fajta kasztni, belső égésű motoros autókból is sokkal kevesebb van évről évre, ami nem szabadidőautó, vagy SUV. Ez kell ma az embereknek, ami amúgy erősen kontraproduktív, mert ezek nehezebb, nagyobb légellenállású, tehát többet fogyasztó és így szennyező autók, közben meg nyomják bele a hibrid hajtásláncot meg a zöld rendszámot, mintha a legzöldebb dolog lenne ilyen felesleges batár autókkal járkálni. Bocs az offért. :D
2021. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Mert nem céljuk a tömegek megszólítása, illetve szedán forma idejétmúlt, nem "kompakt".
2021. dec. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nagyobb testbe több akksit lehet pakolni

a sedan forma ilyen árkategóriában nem divat már, de a Polestar 2 szerintem közel van ahhoz, amit szeretnél (bár nagyobb autó, mint képek alapján gondolnád)

2021. dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

A szedan már régen se volt jó és praktikus.

Régen amikor a Lada, Volga vagy az Opel kadett volt használatos akkor az volt a trend.

2021. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Azon túl hogy a SUV népszerűbb könnyebb benne a padlóba rejteni az akkumulátorokat anélkül, hogy kényelmetlenül magas legyen a padló az ülések lapjához képest.
2021. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak elektromosoknál van így. Szinte minden márkánál a SUV-ket nyomják orrba-szájba. Normál, hagyományos felépítésű autó egyre kevesebb van.

Amúgy "compact ferdehátú villanyautó" kategóriába szerintem beletartozik pl az eGolf.

2021. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, az eGolfnak pedig mindenképp utánanézek.
2021. dec. 2. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!