Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Chevrolet aveo 1.2 2008-as a...

Hosaxx kérdése:

Chevrolet aveo 1.2 2008-as a második fokozatot nem veszi be illetve a hátramenet is néha felejtős. Visszaugrik a kar. Olyan mintha egy nagy semmibe váltanék. Mi lehet a gond. Hogyan tudom orvosolni?

Figyelt kérdés

#sevi
2021. dec. 2. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez váltó csere lesz.
2021. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan mintha a váltóbovden a hátrafelé váltásokat nem működtetné. 2-4-rükverc.Nem érezhető ezeknél váltáskor az a kis kattanás és fogás. Mintha kiakadt volna.Recsegés ropogás nem volt. Menet közben tudom váltani néha a 2 is visszakapcsolásnál viszont mintha nem lenne 2 csak nagy ritkán.
2021. dec. 2. 18:30
 3/5 anonim ***** válasza:

ha nem recseg, csak simán nem tudod betenni sebességbe, akkor az is előfordúlhat hogy a váltót müködtető rudazat/bowden a lúdas.


Ilyen esetben előfordúl hogy a fokozatválasztó tengelyt nem tolja a helyére és a fogaskerekek nem találkoznak egymással


első körben ezt kéne megnézetni(igazi szerelő kb 2 perc alatt megállapítja mi lehet a baj)

2021. dec. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is ilyesmi lehet a baj. Olyan mintha a sebváltó kar nem tolna semmit és mint írtam a 2-4-rükverc szóval ha a kart hátra kell mozdítani sebváltáshoz.
2021. dec. 2. 22:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma már nem esett az eső és meg tudtam nézni. Tulajdonképpen annyi baja volt, hogy a sebváltó karokat ahol csuklanak meg kellett olajozni. Mivel nem volt elég kenése így nem tudott átcsuklani a szerkezet szóval a fogaskerek nemtudott a helyére kerülni nem zárt össze. Olyan mintha rövid lett volna a váltó bovden. A 2.sebességi fokozatnál át kell pattannia a szerkezetnek kissé kúpos a hengeres szerkezet. Ezt az átpattanást segítette az olajozás. Köszi 3-as a bíztatást.
2021. dec. 3. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!