Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első "versenyautónak" mi...

Első "versenyautónak" mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, hülyegyerek kategória kérdés, de itt másról van szó, már kezdem unni hogy csak a gép előtt van lehetőségem rallizni, úgy hogy élőben is el akarnám kezdeni, van munkám is és jól is keresek de azért annyira nem hogy rögtön m4-es bmwvel kezdjek :D A műszaki ismereteim sem valami kiforrottak, ezért valami faék egyszerű autóra gondoltam, könnyen szerelhető, és ami hátsó kerekes. És igazából ilyen budget versenyautó kategóriában kettő jut eszembe hirtelen, a Lada, amit hiába reszel az ember sok erőt akkor sem hoz ki belőle, csak ha már külsős cuccokkal szereli fel, vagy valami régebbi 320-as bmw, de az meg még versenyautónak is kicsit gázos lenne :/


Meg ugye az is fontos lenne, hogy ne essen bele az oldtimer kategóriába, mint mondjuk egy 190-es mercedes, mert a sznobok teljesen felnyomták az égbe az árakat, plusz alkatrészt se gyártanak már nagyon hozzá...



2021. dec. 4. 19:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Miert kellene kategorizalodni? Itt inkabb a fun-on van a hangsuly, bajnoknak keszulni mar elkestem :D
2021. dec. 6. 21:05
 12/15 veterán vas ***** válasza:

Csupán azért kellene eldönteni, mert teljesen más építést igényelnek a rallye- a pálya- a drift- a szlalom........stb. autók.



Persze ha neked mindegy, akkor engem nem zavar.

2021. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hat, ott van pl a rallycross, ket teljesen kulonbozo sport vegyitese, megis egy autoval csinaljak :)
2021. dec. 7. 19:30
 14/15 veterán vas ***** válasza:

Tájékozatlanságra utal ha a rallycross-ra való hivatkozással, összemosod ezeket a technikai sportokat.

Ha megnéznél egy rally autót és egy cross autót, láthatnád, hogy ég és föld, szerkezetileg felépítésre sőt még külsőre is.

És akkor ott vannak még az általad említett rallycross-versenyeken használt autók, amik ugyan nevükben tényleg hasonlítanak, és külsőre emlékeztetnek a rally autókra, de hidd el, hogy nagyon nem olyanok.

Szóval három teljesen különböző szakágról beszélünk, más technikai háttérrel, más szabályokkal, teljesen eltérő pályákkal, stb.

Pl. egy cross vagy egy rallycross autóval ki sem jöhetsz a forgalomba, míg a rallysok, közúton is legálisan használhatják a járművüket.

Ugyanis a zártpályára épített cross vagy rallycross autó nem arra lett kitalálva, hogy 20-30 km-es gyorsaságikat és az azokat összekötő közúti etapokat lehessen vele teljesíteni.

Ugyan ez fordítva is elképzelhetetlen, hiszen egy aszfaltra épített rallyautóval senki sem fog komoly eredményeket elérni a kakucsi pályán, rc. autókkal szemben.


Sokáig lehetne sorolni a különbségeket, szóval ne keverd! ;)

2021. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Mitsubishi lancer Evo VI
2022. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!