Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy hátsó féknyereg...

Normális, hogy hátsó féknyereg és fékfolyadék csere után ennyire lent fog a fékem?

Figyelt kérdés

Az autón pénteken cseréltek hátsó nyergeket és fékfolyadékot. Ezelőtt normálisan fogott a fék, már a legfelső szakaszban is érezhető fékhatás volt.


Most olyan lett, hogy a pedált kb az egy harmadáig le kell nyomnom, hogy fékezzen az autó és akkor is viszonylag hirtelen jön meg a fékhatás. A felső szakaszban egyáltalán nem fog. Most ezt így nehéz megsaccolni, de kb 5 centit be kell nyomnim a pedált, hogy fogjon a fék. Természetesen hétfőn visszaviszem a szervízbe. Addig csak érdeklődöm, mert nem hagy nyugodni a dolog.



2021. dec. 5. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból.... miért kellett kicserélni a nyergeket?
2021. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondhatni típushiba. Vagy elkezd befogni a fék, vagy nem lesz jó a kéziféked. Nekem a kézifék volt a baj.
2021. dec. 5. 14:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Levegős maradt.
2021. dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha levegős azt könnyű megállapítani, mert jóval gyengébb lesz a fék, szinte már izomból kell padlózni, hogy legyen jó fékhatás.
2021. dec. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valamit nem jól csináltatok meg.
2021. dec. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szóval eddig jól fogott a fék de elvitted a szerelőhöz, és cseréltettél féknyerget valamint fékfolyadékot.

Azóta pedig nem jó.

Háááááát?????

2021. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Levegős maradt. Azóta visszavittem és megcsinálták. Most már rendben van.
2021. dec. 13. 00:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha pl. a sógor segít megcsinálni az autót -mert én hülye vagyok hozzá- akkor azt mondom, hogy jót akart, de nem vette észre.

(mert hogy eredetileg pék a szakmája)

Na de egy szerelőnél, a fékjavítás után levegős marad a rendszer????


Mi van, ha az első alkalom után -hazafelé menet- elfékezed magad, és már nem lesz mit visszavinni? :(

2021. dec. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Ráadásul elvileg ki is próbálták, hogy minden megfelelően működik-e, vagyis ki kellett volna.
2021. dec. 13. 18:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!