Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mely autóknak van hátul is...

Mely autóknak van hátul is teljesen független felfüggesztése?

Figyelt kérdés
A legtöbb (gyakori) autónak csak félig független van.
2021. dec. 5. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

És ez neked miért fontos ennyire?

Amúgy szerinted BÁRKI egy teljes listát össze fog írni neked?

2021. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szinte bármelyik összkerekes vagy sportosabb vagy prémium autónak.
2021. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi a fene az a félig független felfüggesztés? Egy felfüggesztés vagy független, vagy nem. Nincs félig független. Az autók jelentős részében használt, anno Ford által elterjesztett multilink megoldás független. Nincs kapcsolat a két oldal között, ezért független. Szóval ahogy már kérdeztem, egyrészt mi a fene az a félig felfüggesztett, illetve hol látsz te olyat?
2021. dec. 6. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#4 Nem, a legtöbb autón nincs ilyen. Konkrétan soha nem is láttam még ilyet élőben, olyan ritka.


A legtöbb autón fix híd van, vagy multilink. Utóbbi teljesen független, előbbi nem az. Amit a képen "csatolt hosszlengőkarosnak" vagy "félig függetlennek" hív... hát nem tudom mit szívott az író, de az egy klasszikus fix hidas futómű. Az Astrákon fix híd van (F-től H-ig biztosan, úgy emlékszem még a J-ben is, K és L nem tudom).

2021. dec. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#5 Szerintem a hagyományos merev híd az más, a régi laprugós majd spirálrugós cucc. De akkor próbálok példát ismételten, az A1 nem túl régi:


[link]


Ilyen van nekünk a C3-on is hátul. De engem olyan érdekel ami hátul is független, de nem az agyonbonyolított multilink.

2021. dec. 6. 10:00
 6/14 anonim ***** válasza:

#6 Ez egy klasszikus fix híd.


Függetlenből van több féle, a multilink egy a sok közül, de a multilink az, ami a legtöbb autóban van. Fix híd, illetve multilink, e kettő közül valamelyik van a személyautók 95%-ában. Ez okozza nálam a félreértést, mert azt mondtad, hogy a legtöbb autónak hátul félig független felfüggesztése van és nem tudom mire gondolsz, mert a két legtöbbet használt futómű közül az egyik fix, a másik pedig teljesen független.

2021. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#7 De akkor a torziós (vagy csatolt hosszlengőkar vagy mi, már én se tudom) mit jelent? Én úgy értelmeztem, hogy van két felfogatási pont, a spirálrugó és a lengéscsillapító. A híd pedig a torziós elem, ami kicsit csavarodik (?).


Ellenben a régi létravázas gépek merev hídja egy vonalban van a rugóval, tehát csak fel-le mozog, míg ez az újabb kicsit hátra is.


Olyan autó akkor ami kettő keresztlengőkaros de még az egyszerűbb verzió, nem a multilink?


Egyáltalán van olyan hogy elöl McPherson, hátul kettős keresztlengőkar, vagy akkor már elöl-hátul ugyanaz van?

2021. dec. 6. 12:53
 8/14 anonim ***** válasza:

A híd nem csavarodik. A hídban lehet torziós rúd, de attól a felfüggesztés nem válik függetlenné, még félig sem. Ez nem összekeverendő a franciák torziórugós felfüggesztésével, ami ránézésre kb. ugyanúgy néz ki, azonban ott a két oldal nincs közvetlen kapcsolatban, még ha úgy is tűnik, szóval az is teljesen független. Habár... ha kicsit belegondolok, igazából ezt lehetne hívni félig függetlennek... de nem az. Én nem hívnám annak, az biztos.


Nem tudom, hogy van-e olyan autó, ami hátul dupla keresztlengőkaros. Szerintem biztos előfordult ilyen, de én személy szerint nem ismerek egyet sem.

2021. dec. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csináltunk dupla keresztlengőkaros felfüggesztést otthon a sufniba, Somogybabodra. De gyárilag nem hiszem, hogy létezne. Ha van is, nagyon ritka!
2021. dec. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9 [link]


Keresgélek még hátha ráakadok valami jó oldalra.

2021. dec. 6. 17:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!