Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a probléma az autórád...

Mi lehet a probléma az autórádiómmal, illetve mi lehet a megoldás rá? (Több lent)

Figyelt kérdés

Adott egy Skoda Octavia 2 RS a következő rádióval (nemtudom a típusát): [link]

Szerintem ez nem az eredeti rádió. Innentől kezdve nemtudok még csak utánanézni sem a problémának. A legfőbb probléma, hogy néha elkezd maximum hangerőn sípolni, ami vezetés közben eléggé kellemetlen és ijesztő is tud lenni. Újraindítom és tána megint rendesen működik. Nem csinálja gyakran, úgy kb 1-2 havonta egyszer, de az is pont eléggé rossz.

Tudja esetleg valaki a rádió típusát? Vagy valami szoftverfrissítés, bármi.



2021. dec. 6. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez valami olcsó WinCE-t futtató multimédiás fejegység. A pontos típushoz ki kellene szedned, és valószínűleg a hátulján lesz azonosító.


Én amúgy tenném a kukába kiszedés után, és beszereznék egy Android-os fejegységet, főleg ha a telefonod is Android-os.

2021. dec. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ott van a bibi, hogy max hangerőn nyomatod. Amik ezekben a fejegységekben vannak erősítők, azok nemigazán erre vannak kitalálva. Gondolom jól torzít is ilyenkor. Inkább tetess bele egy erősítőt, és azon keresztül hallgasd ha ennyire szereted a hangerőt.
2021. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1-es Köszi, pont gondolkodtam egy ilyesmi váltáson.

#2-es abszolút nem nyomatom max hangerőn, sőt még a negyed hangerőt is csak ritkán lépem át, de kb. fél hangerőnél feljebb még nem voltam sose.

2021. dec. 8. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Ezt írtad:

"A legfőbb probléma, hogy néha elkezd maximum hangerőn sípolni"

Nekem ebből azt jött le, hogy maxon nyomatod, és akkor gerjed be ;)

2021. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4-es, még szerencse, hogy az előbb írtam, hogy nem nyomatom max hangerőn
2021. dec. 9. 00:52
 6/8 krwkco ***** válasza:

Gondolom, a hangfrekvenciás erősítője elkezd gerjedni. Egy elektroműszerész egy csillapító tekerccsel vagy kondenzátorral meg tudja "patkolni" a megfelelő áramkört.

Ha még létezik működő elektroműszerész.

2021. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#4-es: A sípolás max hangerős, nem az előtte való zenehallgatás
2021. dec. 11. 18:37
 8/8 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ez a fejegység ránézésre egy bóvli vacak!


Vegyél egy normális gyártótól 2 din-es fejegységet, és ne egy másik kínai vackot csak azért mert az androidos!


Az összes komolyabb nevű cég gyárt 2 din-es fejet, pl: Alpine, Pioneer, stb..


Ezeknek egyrészt komolyabb a végfoka, másrészt érezhető minőségi ugrás lesz, mind kezelhetőségben, mind hangminőségben!

2021. dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!