Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorfékről lenne kérdésem!...

Motorfékről lenne kérdésem! Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Most kezdem a vezetést és a motorfék hatásnál egy dolgot nem értek...

Tegyük fel megyek 4-es fokozatban 46-50km/h sebességgel és elkezdem használni a motorféket(nem naomom a gázt,féket,kuplungot), akkor az aztán képes lelassulni mondjuk 20km/h sebességre úgy, hogy nem kezd el ugrálni meg lefulladni? Ha elérem a 20km/h-t akkor szépen kettesbe teszem és megyek is?

VAGY a sebesség vesztéssel fokozatosan pakolom vissza a sebességeket, csak továbbra sem nyomom a gázt és a féket?


Röviden a fő kérdés, ha nem nyomok semmit, akkor 4 es fokozattal semmi pedállal letudok lassulni 20km/h-ra lefulladás ugrálás nélkül?



2021. dec. 7. 06:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Addig lehet vagy érdemes lassulni amíg a motor fordulatszám az alapjáratot el nem éri.

Ha tovább lassulsz akkor már rángatni kezd a motor .

2021. dec. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi autónk 4-esben 20-as tempónál már lefulladt volna. Én 30 és 40 között teszem 3-asba, kettesbe már nem pakolom be, vagy üresben kigurulom a maradékot (ami egyébként tilos tanulóvezetőként), vagy ha indulni kell, akkor mehet a kettes.
2021. dec. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha közel nullára szeretnél lassítani csak motorfékkel, és rángatás, lefulladás nélkül, akkor lefelé kell váltogatnod, mikor az adott sebességfokozatban az alapjárat közelébe csökken a fordulatszám.

Persze ilyenkor is érdemes kicsit rácsúsztatni a kuplungot, csak gázadás nélkül, mert különben hirtelen megtorpanhat az autó, vagy lefulaldhat.


Persze ez városi forgalomban nem túl életszerű, én azt szoktam csinálni, hogy motorfék + ha szükséges kis fékezéssel lassítok, amíg abban a fokozatban lehet, amiben voltam, aztán kuplung ki vagy üres.

2021. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Csak szólo, hogy 50km/h alatti sebességnél 4.fokozatban, nem nagyon lesznek markáns motorfék-élményeid.

:D

2021. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem nyomsz semmi pedalt, nem fogsz alapjarat ala lassulni motorfekkel, ha pedig annal jobban befekezel, akkor lefulladsz. Ha ki akarod probalni hogy mit is jelent a motorfek, gyorsits fel harmasban 60 korulre, es lepj le a pedalokrol. De fel/levaltasnal ne azon gondolkodj hogy mennyi az alapjarat, vagy hogy mukodik a motorfek, egyszeruen csak ismerd ki hogy az autod milyen sebessegnel/emelkedonel melyik sebesseget szereti. Ezt nehez igy elmagyarazni, de ugyis hamar ra fogsz erezni.
2021. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!