Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlás előtt...

Használt autó vásárlás előtt van-e jogom azt kérni az eladótól, hogy autószerelőnél átvizsgáltathassam a kocsit?

Figyelt kérdés
Akár magánszemély, akár kereskedő az eladó…
2021. dec. 8. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy van-e jogod? Köteles-e engedni, hogy elvidd? Nem. Átvizsgálás nélkül senki sem venné meg, ezért meg szokták engedni? Így igaz. Kereskedések általában nem engedik elvinni, de vihetsz oda szerelőt aki átnézi.
2021. dec. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Neki meg joga van meg nem engedni. Neked pedig jogod van ezek után elállni a vételtől.

Vagyis ha egy eladó ezt nem engedi, akkor hagyd a csodába: valami komoly hibát titkol rajta.

2021. dec. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak hogy van, de kell is. Ennél jobb csaló-szűrő nem létezik. Kérni kell egy átvizsgálást és ha az eladó megtagadja, akkor azonnal ott kell hagyni, mert valamit rejteget.
2021. dec. 9. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem olyan egyszerű..először is az eladó honnan tudja, hogy a meghívott autószerelő ért-e hozzá,milyen végzettsége van(ha van), van-e bélyegzője amivel hitelesíti a minősítését(esetleges áralkuhoz)..

Maximum az eladó elvisz egy körre, aztán döntsd el..te még csak nem is vezetheted.


Az sem mindegy, milyen alapos lenne a vizsgálat, megbontja e a blokkot, stb.. Nos ezek miatt nem engedik elvinni, átvizsgáltatni az autót. Felesleges keménykedni, eladja másnak


Az OBI is árul használt kőművesszerszámokat, gépeket akár féláron.. árcédula ott lóg...még csak bekapcsolni sem szabad..

Kell? Nem kell?

Ennyi.

2021. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es, ez ostobaság.


A tököm se fog ott semmit hitelesíteni, de még csak leírni sem. Az autószerelő megnézi az autót ugyanúgy, mint a vevő, azzal a különbséggel, hogy szakemberként ezer és egy dolgot észrevesz, amit a laikus vevő nem. Szétszedni érthető, ha nem akarja engedni az eladó, de pl. alulról megnézni, az egy teljesen érthető igény. Meg a hangját hallgatni. Nálunk pl. az bukott ki, hogy megnézte a motorolaj színét. Ami nekem semmit se mondott volna, neki annál többet. Nem is vettem meg azt az autót.

A másik: ha a vevő vagy az általa odavitt szerelő nem vezetheti, szintén nem szabad megvenni. Egy korábbi esetemnél így bukott ki, hogy a futóművel gondok vannak. Persze ez is csak a szakembernek tűnt fel, mikor ő vezette. Egy másik autónál egy másik szakembernek az, hogy a sebességváltó kikopott. Én azt se vettem volna észre.


Az OBI-s példád röhejes. Nem pár tízezer forintos gépet veszel, hanem pár milliósat, tehát százszor akkora értékűt. Világos, hogy százszor jobban ki akarod deríteni, milyen hibái lehetnek. És sokkal bonyolultabb is egy autó. Mondjuk egy használt, benzinmotoros fűrész nem mérhető egy használt autóhoz bonyolultságban, hibalehetőségben.

2021. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Na de ha szerinted nem lehet átvizsgáltatni autókat vásárlás előtt, akkor miért létezik autószervizeknél "vásárlás előtti átvizsgálás" opció? Csak úgy dísznek, ugye? Illetve mi a helyzet azokkal az autókkal, amelyeken én személyesen végeztem vásárlás előtti átvizsgálást, mellettem a régi és leendő tulaj?


Az eladónak pénz kell. Elvinni az autót egy átvizsgálásra nem kerül semmibe (az eladónak, hiszen ezt a vevő állja), viszont egy jó autónál, ahol nem állapítanak meg hibát, ez az átvizsgálás szinte 100%-ra garantálja a vételt. Azaz ezzel biztosítja magának az eladó az üzletet. És ugyebár az eladás a cél, szóval miért utasítana el valamit, ami garantálja az eladást? Egyetlen ok van csak az elutasításra: az, hogy rejteget valamit és szart árul aranyáron.

2021. dec. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6-os teljesen igazad van. Egy átvizsgálás legyen mondjuk 20e Ft. Fölöslegesen nem akarja a vevő költeni a pénzét. Azt az autót viszi el átvizsgálásra, amit már megvenne, ha nem derül ki róla semmi komolyabb probléma.
2021. dec. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!