Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítványszerzés fél szemére...

Jogosítványszerzés fél szemére nem látó embernél!?

Figyelt kérdés

A jogszabály szerint akkor egy szemére nem látó ember is szerezhet jogosítványt ? Ez csak az új jogszabálynál lesz így vagy most is lehetséges ? " 1.1.6. Az egyik szemre teljes funkcionális látásvesztést szenvedett vagy csak az egyik szemét

használó kérelmezı esetében az egészségi alkalmasság akkor állapítható meg, ha

a) legalább 0,6-es – szükség esetén korrekciós lencsével segített – látásélességgel rendelkezik" Szval mindössze 0.6 v látásélesség is elég hozzá ?


2010. szept. 6. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én sem latok egyik szememmel rendesen...de olyan helyen csináltam az orvosi vizsgát ahol nem vettek komolyan
2010. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
80%ban vak vagyok a jobb szememre és megfeleltem az eü alkalmasságin!Mondtam az oktatónak is és azt mondta hogy volt olyan tanulója akinek egyik szeme üveg volt!
2010. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
94%
Én ezen egy picit meglepődtem..Mármint van egy ismerősünk már túl van a negyvenen és még az anyukája hasában sérült meg a szeme és sose látott jól az egyik szemére, ennek ellenére volt jogosítványa és kb. 1-2 éve műtötték meg, úgyhogy az egyik szeme üveg. És még mindig van jogsija. Az rendben van, hogy lát, de nem egyszer volt olyan, hogy pl. majdnem nekiment egy busz oldalának, mert az oldalról jött, de mivel az egyik szemével nem lát, ezért a perifériás látása sem teljes és egyszerűen nem látta a buszt. Szerencsére nem történt baleset, de lehetett volna. Szóval szerintem az "ilyen" emberek másokra és magukra is veszélyesek. Sőt, az egyik barátnőm barátjának is üvegszeme van és neki is van jogsija. Ő 27 éves. Nem tudom, hogy neki kiskorától van vagy még a jogsi után volt a műtét..De én ezt akkor is furának találom..
2010. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ismerek félszemű sofőrt, mi ebben a furcsa?
2010. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Miért irod ki ugyanazt a kérdést több kategóriában???
2010. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a bal szememre vagyok csak kissé vak :)

De az is csak 0,5-ös vagy 1-es szintre.

2010. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fél szemmel lehet jogsid, de hivatásos jogsid nem, és csak max. B kat. lehet, tehát teherautó nem. És szigorított orvosira kell menni, ha nem vagy jóban a háziorvosoddal.
2010. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!