Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hirdetésekben miért szokták...

Feketeruhasember kérdése:

Hirdetésekben miért szokták néhányan letakarni a rendszámot? Ennek mi oka van?

Figyelt kérdés

Sokszor látom hogy le van takarva.Én arra használom hogy utána nézzek ügyfélkapun(már amennyiben voltak magyarországi vizsgái) hogy hány gazdája volt itthon az autónak és hogyan változtak a vizsgák között a km-ek az autóban. Esetleg változott e a színe, látszik e valami különbség a sok évvel ezelőtti vizsgákon az újabbhoz képest.


De kérdés arra vonatkozik hogy van e olyan dolog ami nekem se jut eszembe hogy miért hasznos letakarni.


2021. dec. 10. 09:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Mert nem kell mindenféle jött-mentnek látni a rendszámot. Ha érdekel egy autó, beszélsz az eladóval és megadja neked, hogy le tudd kérdezni.
2021. dec. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

Magánszemélyek rendszerint nem szokták letakarni, ha mégis, akkor valami néhány hete / hónapja vett külföldi roncs amiről szó van.


Nepperek meg 90%-ban külföldi behozott kocsikat árulnak, jobb esetben már magyar papírokkal. Én ha meglátok egy S-es rendszámot egy tizenéves, közel huszonéves autón instant ikszelem ki az oldalt...

2021. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
mert nem akarom, hogy ismerősök tudják, árulom az autót, aztán jöjjenek baráti ajánlatért...
2021. dec. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Lassan már ez is napi kérdés lesz.
2021. dec. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Erre nem gondoltam hogy nem akarják egyesek hogy az ismerősök lássák. Teljesen érthető. Csak ezt nem tudtam.
2021. dec. 10. 12:04
 6/18 A kérdező kommentje:
Nyilván mindenki magából indul ki.
2021. dec. 10. 12:04
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Felesleges titkolózás, az utcán is látod a rendszámot, így meg kell hallgatnod a dumáját mielőtt lekérdezed.
2021. dec. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ha viszont kizárólag azért csinálja valaki hogy az autó előéletét eltitkolja azt sunyi balfék dolognak tartom. Szerintem mindkét fél számára az egyenes és tiszta út a leg gyümölcsözőbb. Nem jobb ha egy olyan autót amit lekérdezve amúgy sem vennék meg akkor el sem megyek érte? Nem jobb ez az eladónak is? Hogy nem játszunk egymás idejével?
2021. dec. 10. 18:28
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokadik ilyen kérdés...

És ha külföldről behozott?

És ha új rendszáma van, mert a másikat ellopták?

És miért nem alvázszám alapján akarod lekérdezni?

2021. dec. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"És ha külföldről behozott?"


Úgy érted hogy nincsen rajta még csak p rendszám? Beleírja a hirdetésbe és onnantol senkit nem is érdekel a rendszáma. Ha külföld ről behozott akkor azt.


"És ha új rendszáma van, mert a másikat ellopták?"


Akkor mi van ezzel? Van rendszáma. A régivel is összekapcsokható az új rendszám ál, hisz a régi fényképeken úgy is látszik a régebbi rendszám így máris megállja a helyét hogy el lopták az előzőt azért van másik. Így nem értem mi ok lenne letakarni.


" És miért nem alvázszám alapján akarod lekérdezni?"


Az alvázszám és motorszám is látszódik ugyfélkapus lekérdezésnél. Tehát ha valaki akarja ott tovább mehet. Így nem kell külön fényképezgetni alvázszámot. Persze ez arra az esetre igaz ha van magyar rendszáma külföldi autónál valóban segítség lehet ha megadják az alvázszámot.

2021. dec. 11. 10:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!