Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új rendszámtábla igénylés?

Új rendszámtábla igénylés?

Figyelt kérdés

Pl. adott egy régi autó, de újabb akár T betűs rendszámot szeretnék rá inkább, de még a régi is ép sértetlen megvan, kérelmezhetem úgy hogy "elveszlett"? Nem visszaélésről lenne szó mielőtt még...


Mennyire ellenőrzik vagy néznek utána hogy hova lett a rendszámtábla? Hogy lehet legjöbben anyagilag kijönni belőle? Adásvétel után, de átírás előtt lehet ilyet?


2021. dec. 11. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármikor kérhetsz új rendszámtáblát, nem ellenőriznek semmit, csak fizess. Adásvételinél is lehet ilyet, csak nagyon kevesen élnek a lehetőséggel.
2021. dec. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem erre nincs kapacitás. Reálisan szerintem máshogy nem is lehetne ellenőrizni, hogy ténylegesen hova lett a rendszám, csakis úgy, ha minden ilyen elveszett rendszám miatt rendőrségi házkutatást kezdeményeznének, ott nyilván nagyon sok esetben elő is kerülne az a bizonyos kis táblácska, ez viszont teljességgel abszurd.

A lényeg, hogy fizess. Szerintem a legfelsőbb, "fejes" illetékesek még örülnek is talán neki, mert úgyis ki akarják futtatni a jelenleg futó, úgy értem, érvényben levő rendszert, hogy jöhessenek majd a regionális rendszámok (osztrák, német, stb. nyugat-európai mintára), ennek van egy kitűzött, fix céldátuma, addig meg ki kell futtatni az összes betűt).

2021. dec. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nézegettem 2003-as valóban keveset futott kismotoros benzines városi autókat és rendszerint még I-betűs rendszámuk van, nem az uniós J-s még. Arra gondoltam hogy lehetne kérni rá újat (amúgy is elég rondák már a régiek, sok autón ütött kopottak), és akkor már talán T-s lenne.


Köszönöm amúgy.

2021. dec. 11. 09:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Simán kérhetsz új rendszámot bármikor, és még csak hazudozni sem kell hogy elveszett vagy megsérült a régi.

Egyszerűen bemész a régi táblákkal, és kéred a rendszám cseréjét, ennyi.

Aztán hogy az egésznek a díja megéri-e neked (új forgalmi is kell pl., nem csak a táblák ára), azt már neked kell eldönteni.

2021. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!