Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bukósisak párásodás. Mi lehet...

Bukósisak párásodás. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Nos most a havazásban voltam kint crossozni és elég durva párásodással küzdöttem végig. Gyakorlatilag percenként törölni kellett a plexit, mert enduró plexis sisakom van. A kérdésem az lenne, hogy ha crossos szemüveget vennék ehhez a sisakhoz, az megoldaná a problémámat? PinLockos ugyan a sisak de annyit hallottam már erről, hogy nem hiszek benne.
2021. dec. 11. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Van rá spray.
2021. dec. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jó a pinlock. A téli pleximen van, és nincs pára. Nem hinni kell benne. Nem varázslat, hanem egyszerű fizika.
2021. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem több motoros ismerős említette már, hogy a pinlock semmit nem ért nekik.


A sprayre rákeresek. Köszönöm a válaszokat :) Ment a pacsi

2021. dec. 11. 13:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg aki sprayt használ tapasztalatok, hogy melyik gyártóét éri meg megvenni? A környékbeli boltokban MucOff, Uvex, Oxford és Motult találtam.
2021. dec. 11. 14:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
zárt bukósisakhoz a cross szemüveg szart sem ér . pinlock működik
2021. dec. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem pinlockos sisakom van, -2 fokban az Alpokban nem párásodott :)

Szerintem az sem mindegy, hogy közúton motorozol normálisan vagy crossozol és viszonylag kevés légáramlat mellett liheged tele a sisakot. Ha nyitva a szellőző és van sebességed akkor a pinlockos plexi nem fog lepárásodni, de ennek is van egy határa.. Cross sisak+szemüveg?

2021. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az ismerőseid szarul rakták be a pinlockot, vagy pedig olyan célra próbálták használni, amihez nem elég. Ha kell a plexi, akkor sokkal jobb megoldás a pinlock, mint a spray. Ha nem zavar, hogy lefagy az orrod, akkor a krossz-szemüveg még jobb lehet ilyen célra. Mit értesz crossozás alatt? Leírás alapján sima enduro is lehet, amiről beszélsz. A pinlock akkor lehet kevés, ha nagyon lihegsz és van bogárháló a sisakon. Esetleg szedd ki a bogárhálót az alladnál.
2021. dec. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

30-60 közötti tempónál ugyan úgy párásodott nyitott szellőzővel és résnyire nyitott plexivel. 2 percenként a kesztyűvel törölgettem a plexit belülről, hogy lássak valamit. Felnyitni teljesen meg nem tudtam a havazás miatt. Megpróbálom a sprayt, pár ezer forintos tétel. Ha nem segít akkor marad a pinlock úgy néz ki.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2021. dec. 11. 17:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Cross-hoz csak a szemüveges bukó jó.

A plexis cross bukók valójában utcára valók, csak divatosak.


Vegyél rendes bukót, jó szemüveget. Olyan legyen ami tud szellőzni. Ezután vannak mindenféle pára stop cuccok. Valamelyikkel kezeled a szemüveget és kész.


Nekem egyébként az uszoszemuveghez ajánlott paramentesito stift vált be.

2021. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A "plexis cross bukó" valójában adventure/dual-sport bukó, aminek megvan a maga helye, nem divat elsősorban. Nekem is ilyen bukóm van, mivel nagyon vegyesen motorozok, 2 motorom is van teljesen más célokra. Egy ilyen adventure sisaknak megvan az az előnye, hogy könnyen alakítható célnak megfelelően. Az enyémhez adtak egy halom kiegészítőt, amivel akár minden motorozáshoz teljesen célnak megfelelőre alakíthatom.
2021. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!