Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E91 320d n47d20a indítási...

Bodor Péter kérdése:

E91 320d n47d20a indítási problémára valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Adott egy 2007-es e91 320d 177LE n47d20a motorkódú automata váltós csoda... Pár hete úgy jártam vele, hogy minden hibára utaló jel/hang nélkül leparkoltam vele és dolgom végeztével ahogy indulnék csak a gyújtásig jutott el, de az indítómotor nem "köszörült". pár méteres odébbtolás után megint (pöcc/röff) indult ahogy kell. Jó, elkönyveltem magamban, hogy indítómotor cserés lesz (gondoltam a szénkefékkel lesz a baj). Na ez múlt hétvégén megint megismétlődött, azonnal jöttem is vele haza, nehogy le kelljen állítani valahol út közben. És itthon már nem is lehetett többet beindítani, bármennyit mozgattam. Vettem új indítómotrot, akku saru levétel és tök vidáman szereltem be, már láttam magam elött, hogy újra használhatom. Azután nem így lett, ugyan úgy csak az izzításig jut, de indítózni nem is próbál. 2 akksival is kipróbáltam + egyszer bikázni is próbáltam, de semmi eredmény. Kicseréltem a többfunkciós relét, átnéztem a biztosítékokat és itt ki is fogytam az ötletekből. Gondoltam még főtengely jeladóra, de az annyira be van építve(plussz úgy tudom, ha az a nyűgje, attól még teker, csak épp nem indul be), hogy a hidegben/esőben ezt a gondolatot el is vetettem inkább. Valakinek valami ötlete? Tudom-tudom, vigyem szerelőhöz, de elég macerás így mozgatni az autót, így más ötletet is "meghallgatnék"

2021. dec. 11. 16:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Jaa, odáig azért eljutottam, hogy ugye 2 vezeték megy az indítómotorra, a vastagabb "fő" vezetékben megkapja az áramot, viszont a szolenoid nem a vékonyabb vezetéken
2021. dec. 11. 16:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Totál nem értelek. Felmásztál 990 lépcsőfokot, és az utolsó 10nél neki állsz értetlenkedni.

Tudod hogy jó az önindító, tudod hogy jó a relé, tudod hogy a pozitív lent van az indítónál, tudod hogy a bendix nem kap áramot, akkor kizárásos alapon vagy a relè nagyáramú köre van megszakadva, vagy a kisáram.

Ha a relé kattan, a vezérlő áramkör jó és keresheted a szakadást a relé/bendix között. Ha a relè nem kattan, vagy vezérlő áramot, vagy testet nem kap.

Ez már csak ampervadászat. Nem nagy dolog.

2021. dec. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Deee, asztalosként elég nagy dolog, de így már tudok merre indulni a javaslatod alapján. Kössz
2021. dec. 11. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!