Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra-K irányjelző kar...

JAdam48 kérdése:

Opel Astra-K irányjelző kar végén lévő SET/CLR gomb bizonytalan működése házilag javítható-e?

Figyelt kérdés
A gomb a megnyomásra csak néhány másodperc múlva, vagy csak a gomb mozgatására, billegtetésére, vagy a különböző pontjainak megnyomására reagál. Kontakt srpai-vel javítható-e, vagy esetleg le lehet pattintani a kar végé lévő gyűrűt a kapcsoló javításához?

2021. dec. 12. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyél egy új kart.

Nem érdemes az ilyenekkel próbálkozni.

2021. dec. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:
100%

Én egy Ford ablaktörlő kapcsolót javítottam. A kar végén levő gomb nem működött.

Kivettem a kapcsolót és a végen levő dobozt feszegettem szét. Körbe karmok fogták. Folyamatosan haladva műszerész csavarhúzókat és gyufaszálakat dugtam alá. A módszer nem túl kiméletes, de visszafordítható.

A gombhoz -egy hosszabbításon- keresztül egy vékony réz vagy foszforbronz csúszka csatlakozott, aminek a vége elkopott. Forrasztani nem igazán jó, mert kilágyul. Köré tekertem egy vékony rézlemezt.

Most működik, de csak sokadik próbálkozásra. Többször is szét kellett szednem, mire megtaláltam a stabil megoldást. Lehet, hogy egyszerűbb egy bontott vagy utángyártott kapcsolót venni.

2021. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:
És a doboz szétpattintásakor nagyon meg kell jegyezni, hogy mi hol van.
2021. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!