Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hideg motornál(és melegnél...

Hideg motornál(és melegnél is), ha a levegő befúvót a szélvédőre irányítom pár másodperc múlva bekapcsol a ventilátor, ha a kocsi egy helyben jár. Elektromos anomália?

Figyelt kérdés

Piros lámpánál állva vettem észre ezt az érdekes jelenséget. A levegő befúvónak ugye több pozíciója is van. Télen(és nyáron is) elindulás után pár percel nyílván hideg még a motor. A levegőt a szélvédőre fújatom, mert párásodik és nem látok ki. Pirosnál állva vettem észre, hogy bekapcsolt a ventilátor. Mintha túlmelegedne a hűtővíz(van benne fagyálló), de az lehetetlen(műszerfalon a mutató még meg sem mozdúlt). Átkapcsolva egy másik pozicióba pár másodperc múlva megáll a ventilátor. Visszakapcsolom... Megint elindúl...

Menet közben nem megy, mert ahogy megállok az autóval egy piros lámpánál akkor hallom és érzem ahogy bekapcsol. Elindulásnál vagy ha átkapcsolom másik pozicióba akkor megáll a ventilátor.


Az autóból nem fogy se a hűtővíz, se a motorolaj. Nyáron észre se vettem ezt, mert másik pozicióban használtam a levegő befúvót. Néha klimával, néha a nélkül.

Első generációs Focus, 1.8 tddi.



2021. dec. 13. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Direkt csinálja mert azt hiszi ablakot olvasztanál és/vagy párátlanítanál
2021. dec. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
100%
Klímád van? A Focusnál, ha a szélvédőre irányítod a levegőt, automatikusan bekapcsol a klíma, hogy szárítson. És emiatt beindul a ventillátor is.
2021. dec. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen van klíma az autóban.


De ekkor is csak álló helyzetben csinálná, ha ez normális?

2021. dec. 13. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy csak álló helyzetben kapcsol be. Ahogy írták is, egyes Focusban néha akkor is bekapcsolja a klímát, ha nem is nyomod be a gombot (talán ha a narancssárga jelekre van állítva).
2021. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Érdekes.

Legalább tudom, hogy nem valami fura elektronikai anomáliáról van szó, hanem ez "ilyen".


Köszi a válaszokat.

2021. dec. 14. 14:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!