Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltóolaj csere utáni probléma?

Váltóolaj csere utáni probléma?

Figyelt kérdés

Kb. már 3 éve, hogy megtörtént az automata váltóban az olajcserém, és azóta azt csinálja 0 fok alatti időszakban, hogy kicsit késve indul meg, főképp pl. akkor, hogy kitolatok mondjuk a parkolóból és utána beteszem direktbe D-be, picit gondolkodik és utána indul meg az autó. Ha gázt nyomok akkor csak felpörög a motor mintha üresben lenne aztán hirtelen elkapja és megy. Mintha manuálisnál lelépek a kuplungról kb. olyan az elindulás.

De mihelyst bemelegszik az autó utána már nincs vele baj, menet közben is tökéletes, tavasztól őszig is tökéletes amikor 0 foknál melegebb időszak van, a baj csakis a hidegben, fagyban jelentkezik.

Annyit hozzátennék még, hogy 3 liter helyett 4 liter olajat öntöttek bele, és lehet, hogy ez már sok neki?



2021. dec. 18. 20:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

ZF váltóba csak is gyári ZF olajat szabad.

Nekem is BMW-m van és alaposan ismerem őket technikailag. Annak idején én is körbe jártam ezt hogy milyen olaj, és hiába van többre is gyári jóváhagyás, csak a gyári ZF olajjal lesz puha és megfelelő a váltás és a működése.

Amúgy 20 évet állt a kocsiban a gyári olaj, az nagyon sok, annyi idő alatt legalább háromszor kellett volna cserélni. Érdemes lenne kövi olajcserekor átmosatni a váltót és reménykedni hogy nem okozott kopást, égést.

2021. dec. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
60-100 ezer kmnként kell cserélni automata váltóban az olajat, ezt az egyet kéri az automata váltó. Ha ez nem teljesül, akkor nem csoda ha nem úgy működik ahogy kéne. Akár lehet az is hogy rossz olaj van benne, de nem csodálkoznék, ha tönkrement volna az olajcsere hiánya miatt.
2021. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm a válaszokat amúgy, biztos ami biztos cserélek váltó olajat"


Ne te cserélj, mert otthon nem fogod tudni lecserélni a teljes olajmennységet. vannak erre szakosodott műhelyek amik géppel kijáratják a teljes olajmennységet, akár még át is mossák a rendszert, meg persze ilyenkor szűrőt is cserélnek.

2021. dec. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a segítséget Mindenkinek!

Annyi kérdésem lenne még, hogy 3 vagy 5 liter olaj kell bele?

2021. dec. 19. 09:07
 15/22 anonim ***** válasza:

Ne te magad cserélgesd az olajat, mert jó ha a felét le fogod tudni cserélni. De ha nem hiszed el, akkor nézd meg ezt a videót, 2 percnél mondja is a fickó. Ők meg tudják, hogy mennyi és milyen olaj kell bele.

https://www.youtube.com/watch?v=jpshT7grfNs

De itt egy másik, ő meg 30-50%-ot mond 9 percnél

https://www.youtube.com/watch?v=VbjMvGTHmFA

Nem érdemes vesződni vele, mert valószínúleg ugyanott leszel mint most.

2021. dec. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
A gondos tulaj ismét... 3 éve sz/r valami, de jól van az úgy. Első körben egy normális helyen, ahol értenek is hozzá, le kell cseréltetni az olajat újra. Nekem DSG-s autóm van, (normálisan, rendszeresen cserélt olajjal), nagy hidegben ennek is van egy kis lomhasága indulás után, de az semmi ehhz képest.
2021. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Tanulságos videó, jó tudni! köszönöm szépen!
2021. dec. 19. 09:41
 18/22 anonim ***** válasza:
#16 A DSG váltó az teljesen más mint a hagyományos automata, a DSG-nek alapból nincsenek olyan jó menettulajdonságai.
2021. dec. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#18: Tudjuk, BMW-snek sz/r volt mindig a DSG, nem ez a lényeg. Hanem, hogy hidegben egy kis lomhaságtól nem kell megilyedni. Viszont amit leírt a kérdező, az már nem normális.
2021. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

#16 nálam csak azok a tünetek vannak amit fentebb írtam, -10,-15 fokban, meg mondom 0 fok alatt kicsit késve kúszik, ennyi. De ettől függetlenül hibátlanul teszi a dolgát váltások között, illetve nem is lomha.

De igazad van, normális szakemberhez fogom vinni aztán ott lecseréltetem.


De ennek az ára úgy kíváncsiságból mennyibe lenne? Normális szervizben ahol normálisan át is mossák a váltót stb.?

2021. dec. 19. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!