Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor drifdelnek akkor az...

Mikor drifdelnek akkor az auto berezonál vagy beremeg de nem kicsit hanem hangos és érezni is. Van amikor meg szépen csúszik és driftel. Mi okozza azt amikor remeg/rezonal az egész? Normális válaszokat várok nem vagyok boyracer.

Figyelt kérdés
Érdekel a fizikai leírása is a dolognak. Nagyon köszönöm a normális válaszokat. 28/F

2021. dec. 18. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy a tapadási és csúszási surlódás határán ingazdozik, ami ugye jelentősen eltér ezért rezgést kelt. Ezek az erők mivel oldalirányból hatnak a kerékre, jóformán csillapítás nélkül továbbítódnak a kerekekre.
2021. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudnál konkrét példát írni? Mikor, milyen autóval, milyen körülmények között. 15 éve építek hobbi szinten autókat, nem egyel drifteltem már, soha nem tapasztaltam hasonlót. Akkor szokott remegni, mikor megfogja a bekapcsolva felejtett elektronika, vagy leválik a gumi felületének egy része, vagy a nagyon kitekert kerekek ütemesen beleütnek valamibe elöl.
2021. dec. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem te arra gondolsz, amikor nem szűnik meg teljesen gördülési ellenállás, időről időre "fog" a kerék.
2021. dec. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miután nem gördül, hanem túlpörög a kerék, nem beszélhetünk teljes értékű tapadásról. Természetes, hogy rezeg-remeg a kasztni.

Van amikor erősebben, van amikor kevésbé.

2021. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!