Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4-es motor kevesebb lóerővel...

1.4-es motor kevesebb lóerővel mint az 1.2-es?

Figyelt kérdés

Hogy és miben mutatkozik meg a különbség és a két autó közt? Tömegre szinte egyforma a két autó.


1.2 motor 62kw = 84Le


1.4 motor 53kw = 72Le



2021. dec. 18. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Motorbeállítás.
2021. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiknek nagyobb a csúcsteljesítménye és kisebb a lökettérfogata. Ennyit lehet tudni biztosan a leírtak alapján.
2021. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínű az 1.2-es egy jóval korszerűbb, 16 szelepes motor.
2021. dec. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek csak csúcsteljesítményi adatok. Normál használat során nem feltétlen lenne gyengébb az 1.4-es. A nagyobb lökettérfogat miatt az alacsony fordulati nyomatéka vélhetően több, illetve valószínűleg úgy is hangolták a motort hogy alul legyen erősebb. Az 1.2-est valószínűleg forgatni kell, hogy normálisan menjen. Nekem az 1.6-os Audi A4 B5-öm is ilyen. 101 Le elvileg, viszont ezt valahol 6000-es fordulat körül adja le. 2000-ig JÓVAL gyengébb, mint az előző 89 lovas 1.8-as B3-as Passat-om. 2000-4000 között kb. ugyan az, és 4000 felett megy jobban. Szóval hétköznapi használat során a "gyengébb" Passat jelentősen jobb volt motorerő tekintetében. Ha sokat közlekedsz városban és nem akarsz automatát, akkor 1600 ccm alatt nem veszel autót ha jót akarsz magadnak. (Ez alól kivétel a régebbi (30+ éves) autók, amiknél még a környezetvédelmi normáknak való megfelelés nem csapta agyon az alapjárat körüli nyomatékot és még nem hangolták őket olyan magas fordulatszámra mint a mostanikat. Ilyenből lehet venni akár 1.2-est is. Az első autóm nekem egy 1974-es Polski Fiat 125p volt, a leggyengébb változat, az 1.3-as motorral szerelt. Ha tolattam hátrafele vele, beraktam egyesbe és leugrottam a kuplungról, akkor elpörögtek a kerekei, elkezdett lassulni, majd elindult előre, úgy, hogy nem adtam gázt. Egyenes talajon nem lehetett lefullasztani, csak fékkel. Kb. 3x olyan erős volt alapjárat körül, mint a mostani B5-öm, és kb. 5x olyan erős, mint az a céges 1.2-es TSI Skoda Octavia, amit néha szoktam vezetni.)
2021. dec. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!