Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » C kategóriás jogsinál van...

C kategóriás jogsinál van lehetőség csak automata kamionra?

Figyelt kérdés
2021. dec. 20. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég gáz lenne, ha lenne ilyen. Azért egy hivatásos sofőr boldoguljon már el egy manuális váltóval legalább a tanfolyam alatt
2021. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:D jogos mondjuk, köszi az infót :)
2021. dec. 20. 13:51
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen.
2021. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell fosni tőle, az oktatás alat csak 5 sebességet használsz mint személyautónál. Nagyon ritkán kell a 4-es is, de alapból 3-ból indulsz, majd 5, 6, 7, 8.🤷‍♂️ A felezőt meg meg sem mutatták hogy hogyan kell használni. Ami gondot okozott hogy a jogsit pofozós váltós Man-nal csináltam, a Gki-t meg kattintós iveco - val. Dde kb 1 óra alatt azt is megszoktam.
2021. dec. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kriszpo ***** válasza:
51%

Automata kamion?


A kamion, az nálam a nyergesvontató + félpótkocsi szerelvény.

Az pedig E kategóriás jogosítványhoz kötött úgy tudom.


Az 5-ös számú mellékletet keresd itt: [link]


Egyébként jobban jársz, ha megcsinálod a vizsgát manuális sebességváltós tehergépkocsin.

2021. dec. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű amúgy hogy pár alkalom miatt tartatnának az autósiskolák autómata teherautót is.
2021. dec. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A kérdés azért nem hülyeség, mert lehet olyan, hogy nem elég erős a bal lába a kuplung használatához, de egy automatával elboldogulna.

Ismerek ilyen srácot, B-s jogsija van, de a kuplung kínszenvedés, izomsorvadás miatt. De ránézésre nem mondanád meg, hogy beteg.

2021. dec. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 toncsi64 ***** válasza:

Elvben van rá lehetőség de két dolog miatt problémás lehet. Az egyik, hogy nehéz (vagy lehetetlen) lesz találni olyan céget ahol van automata oktató autó :( A másik, hogy ha ilyenen tanulsz és vizsgázol akkor a jogsi is csak ilyen vezetésére fog szólni ami az elhelyezkedésnél okozhat gondot. Viszonylag kevés cég hajlandó kifizetni az automata váltó felárát a jármű beszerzésekor ;)

Utánajártam a dolognak mert bár a bal lábam protézis, szükségem lett volna (lakóautóhoz) "C" kategóriára.


Persze feladtam :(((

2021. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utóbbi 10-15 évben már gyakorlatilag minden kamion automata-váltós. Ez nem is baj, mert ahány sofőrnek csak fáj a csípője, mindnek a bal, amit nem tudok másnak tulajdonítani, mint a kuplungolásnak.
2022. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!