Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri még idén használt...

Megéri még idén használt autót vásárolni?

Figyelt kérdés

Friss jogsis vagyok, max. 400.000 Ft-ot tudnék autóra költeni. Muszáj vennem egyet, de felmerült bennem egy-két kérdés.

Vannak-e olyan szabályok/fizetési kötelezettségek, amelyek miatt jobb idén autót vásárolni vagy inkább el kell tolni jövőre (január/február)?

Pl.: olvastam olyat, hogy inkább januárban kell autót venni, mert kevesen akarnak akkor vásárolni, így többet lehet alkudni; valamint akkor már befizették a kocsi teljesítményadóját.

Mostanság - ilyen tekintetben - mire érdemes odafigyelni?



2021. dec. 20. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nem hallottam jogszabályváltozásról

az autók ára nem változik decemberről januárra

az igaz, hogy súlyadót annak kell befizetnie, akinek a nevén van január elsején az autó; de ezt használhatod alkudozás során, hogy ennyivel olcsóbban adják

2021. dec. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A súlyadós dolog addig igaz, amíg itthon már korábban forgalomba helyezték az autót. Ha év közben helyezik forgalomba (új autó, vagy behozott autó), akkor lesz rá súlyadó. A 400 ezres kategória inkább már korábban leharcolt darab lesz, nem valószínű, hogy frissen behozott (nem éri meg 100k-ért fuvaroztatni). Viszont jó eséllyel öreg autó lesz, amire az éves súlyadó 10 ezer alatt lesz. És mivel jelenleg a használt autók ára emelkedik, ezért könnyen lehet, hogy annyival drágább is lesz. Röviden és tömören: tökmindegy, hogy mikor veszed.
2021. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De konkrétan ennyiért nem éri meg autót venni.
2021. dec. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni fenntartani, ne vegyél még autót.
2021. dec. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ebben az ársávban nehéz normálisat találni majd, az biztos. Főleg, ha nem éred be kevesebbel, mint pl egy lekottlott bmw e46
2021. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egy 2004-es Nissan Micrára gondoltam, 1.0-ás.

Annyira nehéz lenne fent tartani, hogy nem éri meg megvenni?

Elvileg jó állapotban van, de vásárlás előtt megnézetném szakemberrel.

2021. dec. 21. 15:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Nissan jó vétel, nekünk is az van csak nem micra. 300e km van benne és soha 1 hibakódja nem volt. Viszont arra számíts, hogy legalább 150e rámegy még, hogy biztonságosan tudd használni.
2021. dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

bármilyen megbízható és olcsó fenntartható autót keresel, nagyon minimum ÁTLAG havi 60 ezer lesz a fenntartása.

Szóval lehet hogy fél évig csak tankolod, de aztán jön egy 200 ezres javítás aztán még egy 100 ezres, vagy egy 150 ezres gumicsere, ez a valóság.

2021. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8. Csak sejti kérdező, hogy nem hibátlan lesz ennyi pénzért. De legalább nissant néz ami az egyik legmegbízhatóbb autómárka. Ráadasul nem rohad úgy, mint egy mazda, merci.
2021. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

9: oké, a Mazda rohad, ezt aláírom.

A Merci, hmm.. igen a 98-2002-3 körüliek rohadnak, mint állat, mivel vízbázisú festéket használtak akkoriban.

Egyébként nagyon sok autó rohad, mivel ez a korral jár.

Egy 15 éves autón már vannak rohadások.

Láttam én már Nissant is szarrá rothadva, tulajdonos függő, hogy mennyit foglalkozik vele.

2021. dec. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!