Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az akkumulátor gyenge, nincs...

Barpeeh kérdése:

Az akkumulátor gyenge, nincs gyújtás, bár minden más (lámpák, rádió, stb) működik. Csere?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a tegnap este nem tudtam beindítani az autómat. Minden tökéletesen működik járó motor nélkül, csak egyszerűen nem képes beindítani az autót. Tanácstalan vagyok, mert a lámpák világítanak, a rádió szól, a műszerfal is teljes fényerővel világít az akkumulátorról. Gyenge aksinál, ezeknek sem kellene működnie nem? Az aksi 5 éves és korábban soha nem volt vele gondom.

2021. dec. 22. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az indításhoz 1 nagyságrenddel nagyobb áram kell, tehát simán okozhatja ezt egy lemerült akku. De ez sem feltétlenül az akku hibája.

Pl. lehet az indítással is probléma, kevés az infó.

A motort forgatja rendesen az önindító?

2021. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most akkor gyújtás nincs, vagy az akku gyenge?
2021. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogyan állapítottad meg, hogy gyenge az akksi?

Egyébként 5 éves már, simán lehet, hogy cserés

2021. dec. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok sorban válaszolni:


1. Az önindító meg se nyikkan. Még csak egy kattanás sincs.

2. Szerintem, mivel gyenge az aksi azért nincs gyújtás.

3. Nem mértem rá az aksira, csak szerintem gyenge volt eddig.


Éjjel rátöltöttem, és most pöccre indult az autó. Nekem csak az volt a furcsa, hogy korábban ha gyenge volt az aksi, akkor semmi elektromos dolog nem működött. Se lámpa se semmi, most meg normál fényerővel világított.


Ma veszek egy Start Sop amg aksit, mert ezt ajánlották az autómhoz.

2021. dec. 22. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Az akkucsere előtt beméretném az akkut.

Mert lehet hogy csak valami leszívta vagy rossz a generátor és akkor kidobott pénz lenne az új akku.

Persze 5 évesen már simán lehet csereérett.

2021. dec. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az indítómotor meg sem nyikkan akkor nem tudom honnan tudod, hogy nincs gyújtás... de mindegy is, ha töltés után indul akkor 98.73%, hogy akku probléma.


Hidegben sokkal gyakrabban hibásodnak meg a már eleve gyenge akksik. Az új majd megoldja a problémád.

2021. dec. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Ha az indítómotor meg sem nyikkan akkor nem tudom honnan tudod, hogy nincs gyújtás..."

Elnézést, ha rosszul fogalmaztam, nem vagyok autószerelő. Sőt, nem is értek az autószereléshez, soha nem is érdekelt, meg szerintem nem is fog. Szerencsére azért értettétek mi a problémám.

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

2021. dec. 22. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!