Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4évszakos vagy téli és nyári...

4évszakos vagy téli és nyári gumi? Évi 20.000km,személyautó

Figyelt kérdés

2021. dec. 23. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk 4 évszakos van, teljesen jók.
2021. dec. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha muszáj menned akármilyen idő van akkor téli-nyári, ha nem akkor 4 évszakos. A téli-nyáriba ha belegondolsz tképpen nem drágább, egyszerre csak az egyiket használod, kétszer addig tart.
2021. dec. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

2. De drágább sokall.

Vagy ha veszel plusz 4 felnit és azokra rakatod fel az egyik csapatot, vagy mindíg le és fel szerelteted évente 2- szer.

De amíg a 4 évszakost felteteti az ember és az le nem kopik addig egy fillért se kell rákölteni.

2021. dec. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen használatra? Az évi 20.000 km nem ad erre pontos választ. Főleg városon belül, munkába futkosni bevállalnám a 4 évszakost. De ha hosszú utakra, nagy sebességgel jársz, autópályán és minden körülmények között indulnod kell, akkor inkább a külön téli/nyárira szavaznék. Nem egyszer autóztam pályán(!) szűz hóban, úton voltam a 2013-as márciusi hóviharban is. És akkor jól jött, hogy téli van az autón.
2021. dec. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Vagy ha veszel plusz 4 felnit..."

Nem a 2-es vagyok. De kérdés, hogy a kérdező most tervez másik autót venni, vagy meglévő autóra vonatkozik a kérdés, amihez amúgy is van már plusz 4 felni. De ha nincs, abból sem kell minden évben újat venni. Egyszer megveszed és kiszolgálja az autót. Gumishoz gumiváltáskor, vagy legfeljebb centríroztatáskor jársz. Sőt, mivel később kopik el a két külön garnitúra, ritkábban kell gumisnál új gumit feltetetni. Azaz hosszú távon kiegyenlítődik a kezdeti felni beruházás költsége is.

2021. dec. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a 20 ezer kilométer biztosan nem városon belül lesz!


Én zalai vagyok, bevásárolni járok az autóval szinte, meg havi 2* a város másik felébe dolgozni, meg évente 3* Balaton.

Igy is közel 8 ezer kilométert megyek.


Azt sem tudjuk. milyenek a terepviszonyok, van e emelkedő, húzós kanyar.

Éjjel fagyban használja-e stb...

2021. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 krwkco ***** válasza:
60%

"... úton voltam a 2013-as márciusi hóviharban is. És akkor jól jött, hogy téli van az autón."

Ez az érv pont a négyévszakos mellett szól. Mert előzőleg, március elején már lehettek olyan hőmérsékletek, amikor indokolt volt a gumicsere. És akkor ott lettél volna egy késői havazásban nyárival.

2021. dec. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Évi 20ezer pont határeset. Én 15 ezereket megyek, de mindig kiöregednek a gumik mielőtt elkopnának. Az utóbbi 5 évben nagyon sokat fejlődtek a 4évszakos gumik, legalábbis a prémium gyártók ajánlata. Ezek között is a Michelin CrossClimate 2 (fontos, "2", nem "+") kiemelkedő. Apám autóján szeptember óta ilyen van, elégedett vele. Nem hangos, jó a menettulajdonsága, és azon kevés 4évszakosak között van, amik megkapták az M&S minősítést (azaz: hóban is jó).

Egy fontos dolog, hogy ha 4 évszakost veszel, csakis prémium legyen.

2021. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Négyévszakosból tényleg a Michelin a legjobb. De rettentő drága. Ha van rá lóvé akkor hajrá.

Ha kevesebb a rászánt összeg akkor a Nexen vagy Apollo is elég vállalható. Tudom, mert haverral egyforma kocsink van (skoda octavia) és nekem nexen volt, neki michelin. Vezettük egymásét. Egyedül hegyes, dombos részen éreztem jobbnak a michelint. Minden másra a nexen is jó volt.

2021. dec. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!