Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolóhelyre beàllásnál...

Parkolóhelyre beàllásnál kuplung felengedés közben néha reccsenő hang, mintha hirtelen kiengedte volna a kuplongot?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk megyek 1esben nagyon lassan gáz, és engedem fel a kuplungot, de még csak felénél tart kb., amikor csattanó hang, és a kuplung benyomása is hirtelen könnyebb. Mintha a pedál beszakadna, de a kocsi azért nem fullad le, mintha leugranék róla. Eddig párszor volt ilyen csak, de meg akarom előzni a nagyobb problémát.

Mi lehet szerintetek a baj?

Focus mk1 1999-es benzines.



2021. dec. 24. 14:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Annyi még eszembe jutott, lehet van köze hozzá, hogy már évek óta úgy használom, hogy üresben felengedett kuplungnál alapjárati motorral csattogó hangot ad. Ha párszor kinyomom a kuplungot, akkor nincs ez a jelenség.
2021. dec. 24. 14:26
 2/6 anonim ***** válasza:
12%

Kettőstömegűre gondolok, nézesd meg, drága mulatság

[link]

Az oldalon le van írva a hiba jelenségei, ha pár jelenség azonos, valószínűleg az van, azért linkeltem, mert általában ilyenkor sok 🐵 lepontoz a semmiért.

2021. dec. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
#2 Szerinted egy 22 éves benzines autóban van kettőstömegű?
2021. dec. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm a választ, de tudtommal csak a dízel kiadásban van kettőstömegű, ebben elvileg nincs. Fórumokon nem láttam kettőstömegű kérdést, illetve a unix keresője se talál hozzá kettőstömegűt, csak a dízel verzióhoz.
2021. dec. 24. 14:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én megnézném a motortartó bakokat. Lehet, hogy pont úgy ál most a motor, hogy feszül a kuplungod karja, vagy a bowden, én mikor megmozdul a blokk, akkor kicsit "kiszabadul". A csattanó hang meg lehet akár egy szétkopott féltengely is.
2021. dec. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok,

Bocsi igazad van! Nem figyeltem az autó évjáratát, ne haragudjatok

2021. dec. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!