Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lemerult az autom akkumlatora....

Lemerult az autom akkumlatora. Van ertelme toltetni, vagy ujat kell venni?

Figyelt kérdés

Igen, szoke no vagyok.

A toltes fel tudja 100%ra vinni, ergo toltes utan tud az akksi "ujkent" funkcionalni? Vagy ez a toltes csak ilyen ideig oraig funkcionalo dolog?


2021. dec. 24. 23:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Érdemes megpróbálni feltölteni.

A töltés ideig óráig meglévő dolog, fizikában kapacitásként említjük. Menet közben visszatermeli az elhasznált energiát a generátor, ezért tart ki egy akkumulátor 3-5 évet.

Újként nem fog funkcionálni, max megfelelőként és ezt teljesítheti még évekig. Minden nap romlik egy kicsit a kapacitása, növekszik a belső ellenállása, új sosem lesz.

Egyébként mi a sztori? Nehezen teker, meg se nyikkan, rajta maradt a tompított?

2021. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
fugg attol pl h milyen idos az akksi, de tobbnyire ok lesz
2021. dec. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

Az aksi kiszereléséhez és töltéséhez mindenképpen kell úgyis egy műszaki érzékkel megáldott pasi. Ha csak a világítást hagytad rajta, akkor utána szinte ugyanolyan lesz.

Hidegben hamarabb lemerül.

2021. dec. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Semmi kulonos sztori. Nem sokat hasznalom az autot, 2 eve vettem hasznaltan. 2004es mazda3. Napi kb 2x10 km-t megy munka-otthon tav. Tegnap meg hazajottem munkabol, allt az udvaron. Ma este felkapcsoltam a reflektort mert kellett a feny vmihez, aztan egyszercsak leesett a vilagitas kb 30%ra. Ablaktorlo, elektromos ablak is alig alig megy, az onindito (?) csak teker teker de nem indul. Muszerfal vilagit, radio megy. Remelem az aksi. De majd holnap atjon egyik baratom megnezi.
2021. dec. 24. 23:30
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

2004-es gyári akku? Akkor sanszos hogy annak most lett vége.

Manapság kisebb csoda ha egy bolti akku elmegy 5 évet.

Feltöltheted, de tudd hogy már nincs neki sok hátra.

Meg a rövidtávok sem segítenek neki, néha el kell menni hosszabb távra is hogy a generátor visszatöltse rendesen.

+ télen akármiylen állapotban van, néha jót tesz neki ha rá van téve a töltőre 8-10 órára.

A mélymerülés csak az első félévben tesz neki jót.

2021. dec. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Sokat rövidtávozol és most főleg télen mert az elmúlt pár napban már voltak keményebb hidegek főleg éjszaka így az akku kapacítása is kevesebb, és visszaötlteni iylen rüövid idő alatt nem tölt vissza a generátor. Gondolom menet közben fűtést, rádiót, világítást használod, jó ezek kellenek főleg a világítás, fűtés is ha párásodnak az ablakok, ez sajnos ilyen. Ha mellette megy a rádió ami nem fontos, ülésfűtés esetleg meg más egyéb elektromos dolog ami nélkülözhető akkor nem csoda hogy ennyit bírt. Így hogy állásba lett felnyomva a reflektor azért annak egy ideig bírnia kéne álló motorral is, de valószínű az akku töltöttsége így is kevés volt ezéret ment le minden hamar. Fel kell tenni töltőre aztán figyelni a töltöttséget lehet még jó lesz egy ideig, de lehet nem. Ha 45 évnél régebbi az akku főleg ha találsz az akkun egy gyártási dátumot abból kilehet pofon egyszerűen számolni, szóval ha 4-5 éves akkor szerintem mielőbb vegyél bele egy másikat, és lehetőleg ne szupermarketi polcon álló vackot hanem normális autós boltba vagy autó akkumulátoros boltba menj. Megmondod milyen autó és olyan akkut adnak ami jó is lesz bele, ha szépen megkéred őkt még bele is teszik. A régit meg le is tudod adni náluk, vbagy ha ezzel nem foglalkoznak akkor megmondják hova vidd. Ha méhbe viszed leadni azért pénzt is kapsz, nem sokat de pár ezret igen.
2021. dec. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy gyari e, no vagyok nem ertek az autokhoz semmilyen szinten.


Koszonom a valaszokat, memtek a zoldek

2021. dec. 25. 00:00
 8/16 A kérdező kommentje:
Semmi extrat nem hasznalok, futes megy, de ennyi. Lampa alig eg, csak hazafele 10 percig, ulesfutes nincs, radio nem szol mert zavar.
2021. dec. 25. 00:03
 9/16 anonim ***** válasza:

Egy töltést megér, főleg most hogy sok helyen -5 fokok voltak, ilyenkor ha nincs használva az autó egy darabig akkor le fog merülni.

Ha továbbra se lesz jó akkor akkucsere

2021. dec. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Állandó rövidtávozás + sok állás + álló motorral világítás még egy jó akkut is lemeríthet, főleg télen.


Lehet, hogy egy töltéssel még életre kelthető, de miután minimum 2 éves az akkud (átlag 4 évet bírnak), így én lélekben felkészülnék a cserére.

2021. dec. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!