Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW. Golf 4-be melyik a legmegb...

VW. Golf 4-be melyik a legmegbízhatóbb motor?

Figyelt kérdés

Tehát autó vásárlás előtt állok Golf 4-et ferdehátút szeretnék ez fix, viszont nem tudom melyik motorral lenne érdemes megvásárolnom. Igazából én most a megbízhatóságra mennék rá nem pedig a vezetési élményre, de a fogyasztás sem egy utolsó szempont.

Sokan ajánlották az 1.9 PD TDI-t vagy ebből a sima TDI-t nem tudom kettő közül melyik a megbízhatóbb. Igazából egy benzines 1.6-tal is megelégednék de nem tudom hosszútávon (nem km-be) melyik lenne megbízható és költséghatékony. Szerintetek melyik motorral érdemes megvásárolni?


Ui.: tisztába vagyok azzal hogy a dízel motor nem szereti a rövid távokat és a turbó koxosodik stb. :)



2021. dec. 28. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
1.9 pdtdi
2021. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Tudom nem erre a válaszra vársz, de... az ötös Golf hatalmas ugrás a négyeshez képest, anyaghasználatban, műszakilag, egyszerűen jobban össze van rakva. Nem vennék négyest a helyedben. Dízelből 1.9 pd-t, benzinből 1.6 vagy 1.4tsi(szeretik szidni pedig jó motor).
2021. dec. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
1.6 -101 lovas AKL kódos motor ami egy nagyon jó és kiforrott konstukció, benzinesben bátran tudom ajánlani, nekem is ilyen van az Octaviámban, ebben még EGR szelep sincs, viszont vegyesben azért a 7 litert simán bekajálja.
2021. dec. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha dízelt veszel arra figyelj, hogy gyári állapotú legyen.Fiatalok körében népszerű és nagyon szeretik reszelgetni. Benzinesnél az 1.4 gyenge. Az 1.6 ból van a 8szelepes sr ami 102lovas meg a 16szelepes,ami 105. Az utóbbi problémás a gyorsan kopó gyűrűi miatt meg a váltó is problémás a szegecselt difi miatt. Én egy jó dízelt keresnék. Vagy az 1.6 sr benzint, vagy nagyobb benzinest de az ritka meg sokat eszik.
2021. dec. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!