Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra g féltengely ropogas?

Opel astra g féltengely ropogas?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne hogy elindulasnal ropog a féltengely, ha jobbra ha balra, egyenes elindulasnal is ropog, hogy tudnám megallapitani hogy melyik féltengely adta meg magát, illetve érdemes felujtani őket vagy inkább komplett cseresek, a belső féltengely csukló is tönkre tud menni, illetve ha igen akkor annak mi a jele?

2021. dec. 29. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Kanyarodás közben lehet megtudni. Nem muszáj a teljes csere, de ezt érdemben egy szakember fogja tudni megmondani. A teljes csere lényegesen drágább, de a futómű, ahogy sok egyéb más alkatrész sem játék.
2021. dec. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, meg azt ki hagytam hogy egyébként se a kormány se a kocsi nem razkodik be miatta, néha olyan mintha többet forogna a motor pl1 ben többet forog mint megy
2021. dec. 29. 21:49
 3/10 anonim ***** válasza:

A motor fordulatszámához semmi köze a féltengelynek.

Az akkor lehet magasabb, ha csúszik a kuplung.


Új komplett féltengely 10-en ezer forint. Kicserélni 2 oldalt kb fél óra egy szerelőnek.

2021. dec. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hátha tudsz új 1.6 16v hoz 10k ért darabját akkor az vmi kínai lehet szerintem
2021. dec. 30. 11:46
 5/10 Dzsoki ***** válasza:
Igaz,kínai,de új.Nem kopog,nem ropog.
2022. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na de komplett féltengely, 1.6 motorhoz, hogy lehet 10k, lehet nem ropog de nem szeretnék repülni vele mert szet csúszik vagy hasonló, 10k egy elég fontos alkatrész, és még kínai is úristen, vegyen az aki meg akar halni
2022. jan. 2. 09:58
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet közé a furdulatszamhoz, mert nekem nem a kerekcsapagyban van a km/h érzékelő hanem a váltóban, ha a féltengely annyira szét van hogy a kereket nem forgatja úgy ahogy kéne, kihagy, csúszik stb, a szét kopás révén, a váltóban meg attól ugyanúgy van minden
2022. jan. 2. 12:00
 8/10 krwkco ***** válasza:

#7

Fő a határozottság és az önbizalom. A dolgok ismerete másodrendű.

1. A féltengely nem tud annyira megkopni, hogy csússzon. Addigra már régen nem tartja össze semmi és szétugrik.

2. Ha a fordulatszámmérő szenzorod a motorban van, a sebességszenzor meg a váltóban, akkor hogy tudna a féltengely csúszása eltérést okozni a kettő között?

2022. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dzsoki ***** válasza:
Kérdező!Láttál már,bármilyen autót alulról? Köszönjük,sokan vagyunk,nem akarunk meghalni. Láttál már,bármilyen kínai alkatrészt? Nekem,eredeti kínai féltengely van a kocsimban. Amennyiben szerelőhöz viszed,eredeti németet fog beletenni tízezerért? Nem kell válaszolni! Kiszálltam.
2022. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát nem olcsó szerelohoz szoktam vinni, cserébe tudom mit rak be, mit javasol, tudom hogy normálisan megcsinalja, volt hogy előttem szervizelte le a kocsit teljesen, szóval inkább engedd el meg a kínai fosokat is
2022. jan. 2. 21:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!