Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4-ből 6 hengeres Lada motor,...

4-ből 6 hengeres Lada motor, mi lett így gyújtássorrend?

Figyelt kérdés

A 6 hengeres az 2db 3 hengeresből lenne összeállítható, denitt a négyeshez lett mégegy négyhengeres hozzácsava, és a gyújtás is párhuzamosítva lett két gyertyánál. Most annál a kettőnél egyszerre gyújt két henger, vagy pont az egyik mindig szívóütemben van.

Hogy lehet adódik így az elsődleges és másodlagos egyensúly? Mennyi a firing interval?


[link]



2021. dec. 30. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Amennyire én látom nem úgy építették fel mint egy klasszikus 6 hengeres motort, a főtengely csapjai nem úgy vannak eltolva egymáshoz képest.

Ahol mutatja hogy hogyan forog a főtengely, ott látszódnak a csapok a leginkább.

3-3 ugyan abban a szögben áll.

Ha úgy épitettek volna mint egy igazi 6 hengerest, akkor ugyanabban a szögben csak 2 csap állhatna, azok is 120 fokkal eltolva egymástól. Itt a 3-3 csap 180 fokkal van eltolva.

Tehát a gyújtási sorrend is 1-3-4-2, csak a (gyújtókábelek alapján) a 3. henger az 5. hengerrel, a 4. pedig a 6. hengerrel jár párban.

2021. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
#1 leírta a többit. És ha végighallgatod a videót akkor a végén elmondják, hogy a 6. henger nem gyújt.
2021. dec. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
70%
#3-mas valóban ezt mondják, de utána meg, ha jól értelmeztem, sikerült megoldaniuk, hogy mind gyújtson.
2021. dec. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is így értettem.
2022. jan. 2. 18:08
 5/6 A kérdező kommentje:
1: köszi, élég fura egy megoldás lett :D
2022. jan. 2. 18:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Másodrendű tömegerők minden bizonnyal megmaradtak a 180°-os főtengelycsap-távolság miatt, ami a négyhengeres motor miatt nyilván adott volt. Szerintem elsőrendű nem keletkezett, mivel így három-három dugattyú felváltva mozog oda-vissza.
2022. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!