Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha természetes kopás miatti...

Ha természetes kopás miatti olvashatatlan motorszám miatt motorkódos lett a forgalmi engedélyem, és a törzskönyvet elfelejtettem megcsináltatni, akkor eladáskor nem lesz probléma a következő tulajdonosnál?

Figyelt kérdés
Az új forgalmi engedélyt megcsináltattam, viszont a törzskönyvet elfelejtettem. Ha most eladom az autót, és az új tulajdonos elmegy a forgalmi engedéllyel és a törzskönyvvel az okmányirodába új törzskönyvet csináltatni, akkor nem lesz gond, megcsinálják úgy is, vagy kellene neki a jó törzskönyv is? A változás csupán annyi, hogy motorszám helyett motorkódos lett a forgalmi, a törzskönyvben viszont még a motorszám szerepel.
2022. jan. 1. 13:48
 1/7 A kérdező kommentje:
(Kb fél éve csináltattam az új forgalmit)
2022. jan. 1. 13:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
eredetvizsgán nem megy át
2022. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dzsoki ***** válasza:
100%
Probléma lesz. Nem egyezik a törzskönyi adat és az élő. Neked kell egyenesbe hoznod! Egyébként,a vevő,ha megnézi,nem fogja megvenni! Legalábbis,így kellene működnie! Meg,ahogy a 2-es írja. A vevő,nem fogja tudni átíratni,mert a kocsi,nem megy át az eredetiség vizsgán.
2022. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez hogy lehet? Nem egyben megy ilyenkor is? A forgalmit megkapod helyben, a törzskönyv meg jön postán. Nem lehet, hogy csak a levelet keverted el?

Egyébként törzskönyv nélkül nem tudja átíratni a vevő, mert nem egy át az eredetvizsgán, szóval lehet belőle gond.

2022. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van törzskönyv, de abban motorkód helyett motorszám szerepel.
2022. jan. 2. 04:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt értem, hogy megvan a régi.

De amikor csináltattad a motorkódos forgalmit, akkor kellett volna új törzskönyvet is csinálni, amit postán kaptál volna meg 2-3 héttel később. Egyben kellett volna megtörténjen a kettő.

2022. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dzsoki ***** válasza:
Összegezve!Olyan törzskönyvel tudod eladni,ahol egyezik a törzskönyvi adat,meg a forgalmiban lévő.Illetve,el tudod így is adni,csak nem megy át az eredetiség vizsgán,Vagyis,nem lehet átíratni.
2022. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!