Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt egy 1.0...

Mennyit fogyaszt egy 1.0 benzines suzuki swift (1999-2004)évjarat?

Figyelt kérdés
2022. jan. 2. 05:09
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
5 litertől határ a csillagos ég.
2022. jan. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%

Azért az az 5 liter messze nem igaz, max, ha az autót nonstop alacsony sebesség fokozaton tartod, azaz korán felváltasz. 25nél beteszed már harmadikba 35nél negyedikbe, 45-50nél ötödikbe. Volt nekem is ilyen ismerősöm, aki így használta szerencsétlen autót, folyton a lefulladás közelében ment.


Én korrigálnám az 5 litert 5,6-5,7es kezdetnek, és 7 liter alatt meg is állnék, mert annyi sosem volt 100on, még amikor hajtottam, akkor sem.


Most 2005-ös 1.3 új swiftem van. Megmondom őszintén elrettentem, amikor megvettem, mert felkészítettek rá apámék, hogy ez 8-8,5el megy el minimum.

Ez sem igaz városi, országúti fogyasztással elmegy 6,7-6,8as kezdettel, az, hogy nyáron melóba megyek, hazajövök, és klímázok, ez napi 30km is elmegy 7,5-7,7el. Szerintem a 8at nem értem el még ezzel sem sosem. Apám nője meg életművész, mert az l, hogy ezt 8,5el tolja el, kicsit gáz. Bár ő nem is foglalkozik a kocsijával. 2 évente műszaki előtt hordja olaj cserére. Most volt valamiért időszakos vizsgálaton, baleset veszélyesnek minősítették az autót, az elhasznált fékfolyadék és futómű miatt. A klímája is rossz, meg nem csináltatná, inkább évente rátöltet 2*, aztán élvezi, ha megy 3-5 napig.

2022. jan. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Örülnék én a 8 literes fogyasztásnak, most egy 318i-m van e46, ami fogyaszt 13.5 litert, szoval azert kerdeztem mert szeretnek elkezdeni futárkodni és egy swift vélhetően fele annyit fog zabálni
2022. jan. 4. 02:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Vezetési stílustól függ. Ha elég tapasztalt vagy jobban látod előre mi történik majd előtted, jókor sorolsz be jó helyre, fékezned szinte csak megálláskor kell.

Ismerősöm mikor vezetni kezdett, 6.5 alá alig ment Pesten ilyen autóval, aztán most 5.2-5.5 körül van. Pedig egyáltalán nem tötyög.

2022. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!