Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelbe 2T olaj?

Dízelbe 2T olaj?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek van egy 3 éves dízelje, ő szentül meg van győződve róla hogy jót tesz az a kocsinak, hogy egy tank gázolajba belenyakal egy literes 2T olajat. Persze de nem döglött a kocsija, de szerintem hosszú távon akkor sem tesz jót neki. Pár hete mikor mínusz pár fok volt, láttam mennyire besűrűsödik a Stihl 2T olaj, pedig az szerintem elég minőségi. Ilyen hidegbe képzelem mennyire örülhetnek az injektorok a sűrű olajnak.

Vagy ez tényleg jót tesz csak a kocsinak?



2022. jan. 6. 07:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a gázolajba semmi ennek van kenő hatása.

DE nézd meg az összes kamionos céget hogy tesznek e bele valami hasonlót.

Hát sehol nem raknak és 1-2 millió km-t is elmennek ezek a motorok.

2022. jan. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
3 eves kocsi? Szinte meg uj. Nem kene tonkrebaxni de o tudja.
2022. jan. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Laposföldhívők szerint igen, amúgy meg még senkinek nem sikerült bebizonyítania, hogy használ-e valamit, vagy ha igen, akkor többet-e, mint amennyit árt.
2022. jan. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pont 3 éves dízel autóm van. De egy még garanciális, Euro 6-os, részecskeszűrős dízelbe eszembe nem jutna az üzemanyaghoz motorolajat tölteni!

Az hogy hidegen besűrűsödik a 2T motorolaj, az egy dolog. A gázolajjal elkeveredik, felhígul az. Mert gondolom nem tisztán csak a motorolajjal járatja.

Amúgy ez a 2T motorolaj legalább egy 20-30 éves városi legenda. Az akkori adagolós dízeleknek lehet hogy semmi baja nem lesz. De egy maiba nem öntögetném bele. Jó minőségű gázolaj, odafigyelés, megfelelő karbantartás és elmennek ezek így is bővel fél millió km-t.

2022. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyenesen katasztrófa.


A modern autók, pontosabban a DPF-el szerelt kocsik, már arra is érzékenyek, ha nem belevaló motorolajat használsz. (SAPS érték)



Soha, semmilyen 4 ütemű motor üzemanyagát nem keverjük olajjal.

2022. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 hosaxx ***** válasza:
Lehet olajos flakon volt de benne petróleum volt. Azt szoktak hidegbe hozzátölteni 10% arányba hogy növeljék a gázolaj dermedéspontját.
2022. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 Bontatlan doboz volt.
2022. jan. 7. 14:30
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Egy tank gázolajhoz nagyon sok 1L 2T, rengeteg! 2-3 dl-t szoktam egy 50 literes tankhoz, a benzinesbe is.

Elméletileg a gázolajnak van kenése, de láttam már varjút fán és láttam adagolóelemeket rongyá kopva a gyenge minőségű gázolaj miatt.

2022. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En se raknam bele. Prémium dízel, ha aggódik azt jol van az.
2022. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Régebben az adagolós TDI, DTI motorokba voltak akik töltögették a 2T olajat. Azok, akik paráztak Bosch VP adagoló miatt. Nem mechanikailag voltak ezek rosszak, szinte soha nem kellett mechanikailag javítani őket. Az elektronika része ment tönkre ezeknél. Sok városi használat miatt a porlasztócsúcsokon rárakodott koksz tönkre tette a porlasztócsúcsokat, vagy szúrólánggal lyukasztotta át a dugattyúkat. Mai CR rendszerű dízelbe a 2T olaj szándékos tönkretétel.
2022. máj. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!