Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A háromkerekű motoroknak mi...

A háromkerekű motoroknak mi az értelme?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
A kérdésednek mi az értelme?
2022. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Kényelem.


Tulajdonképp a qwad az négykerekű motor, akár azt is kérdezhetnéd.

2022. jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hogy hogy mi az értelme a kérdésemnek?


Egy konkrét kérdést tettem fel, amit nem lehet félreérteni!

2022. jan. 6. 16:10
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
menet közben stabilabb, amikor meg a piros lámpánál állsz akkor is könnyebb dolgod van
2022. jan. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 krwkco ***** válasza:
80%
A szakállas, német rohamsisakos, ősöreg rokkerek sem esnek el vele. :-)
2022. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A quadot azt farmokon, meg vadászatoknál is használják, terepen.


Ezen kívül még gyerekjáték, meg újgazdag ficsúroknak szórakozás…


De egy Tri Glideot ugyanarra használnak, és ugyanott mint egy Road Glideot. Csak sokkal drágább…


Ez esetleg akkor ilyen félig rokkantaknak lett kitalálva?

Vagy időseknek?


Azt értem, hogy miért vesz valaki 10 millióból autó helyett motort, mivel Ő motorozni akar és nem autót vezetni.


Na de 13-14 millióból ugyanazt, csak 3 kerékkel megvenni mi értelme van?


Ha motorozni akar, az két keréken kell…


Ha a kényelem a fontos, én megértem, de akkor miért nem vesz egy autót?


Mert a 2 kerekű motorral szemben kell az a + kényelmi funkció amit a 3 kerék ad (a motor élmény rovására), de az nem kell hogy felül fedett legyen, legyen teteje, stb?


Erre nem lehet az a válasz, hogy “az úgy már nem motorozás lenne”, mert ennyi erővel így sem az…


Ha meg a másik oldalról nézzük, ha erre rá lehet mondani hogy motorozás, akkor az autóvezetésre is.

2022. jan. 6. 16:22
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Több terhet tud cipelni, megvan a motorozás feelingnek a szél amképedbe megy érzése, nem néznek ki a motoros találkozón... stb.


Kb úgy tudnám leírni ezeket a járműveket, mint a motorozás a lovaglás, a háromkerekű a fogathajtás, és az autóvezetés a szekérhajtás.

2022. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

aminek elől van dupla kereke: nem tudsz vele könnyen kicsúszni, úthibákat jobban kezeli, kanyarban jól lehet lassítani

aminek hátul: szórakozás

2022. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Valentino BROssi ***** válasza:
100%

Rohadt jól mutat lemezborítókon.

Egyébként igen - főleg az idősebb papeszok szoktak virítani rajtuk motoros találkozón, akiknek kell a nagy, több száz kilós géptest, de már nem érzik magukat (vagy a családjuk nem érzi őket) biztonságban egy 2 kerekűn. S igen, a trike valóban közelebb áll egy autóhoz, de sokaknak az is plusz vonzerő, hogy be tudnak építeni valami 1000-1500 köbcentis léghűtéses VW motort aminek nagyobb a fordulatszám tartománya: alapjáraton ugyanúgy megkapod a chopperes düdögést, de menet közben alig van rázkódás, a hanghatás mégis menő. Az üléspozíció is nagyon kényelmes, mint egy kagylóüléses sportautóban. Persze sok trikeon látni béna kormánykialakításokat, értelmetlenül lapos villákat meg térdeplő nélküli extrém verziókat, de ha valaki nem kanyarvadász üzemmódban közlekedne, akkor nem olyan rossz egy ilyen járgánnyal róni az országutakat.

2022. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
azért mert megtehetik hogy kiadnak 10-20m . én már próbáltam ezzel 500-1000km simán megtehető 1 nap , kétkerekűek közül kevés van ami ezt tudja .
2022. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!