Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtunk egyik autonkat.....

Xyz12345 kérdése:

Eladtunk egyik autonkat.. most kereskedesbe... Tavaly dec.15.én. okmanyirodaban bejelentettük az adásvételt, törzskönyv elveszett, adásvetelin szerepel is...kérdésem a következö?

Figyelt kérdés

Most zaklat a vevő(kereskedés) hogy nem tudja atirni a kocsit mert nincs törzskönyv es valami papirt akar amin az szerepel hogy nincs törzskönyv/elveszett.. holott adasvetelin is be lett jegyezve ez.


Okmanyirodaval egyeztettem, részemről minden rendben van. Adasveteli papir, torzskonyv elvesztes bejelentes, stb..


Tiltsam le a kereskedes telefonszamat hogy ne hivogasson vagy mit csinaljak. Mas at tudja irni torzskonyv nelkul is. Ez meg szarakszik...



2022. jan. 6. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ennek ilyenkor a következő a menete:


-Eladás előtt az eladó (azaz te) bejelenti okmányirodában, hogy a törzskönyv elveszett. Erről kap az eladó egy igazolást.

-Ezt az igazolást oda kell adni a vevőnek (!), azon felül, hogy az adásvételin is a törzskönyvnék bejegyzi, hogy "passzív" (vagy hogy elveszett, nincs, stb - ez már nem lényeg).

-A vevő úgy tudja átírni az autót, ha az adásvételi, forgalmi engedély mellett leadja azt az igazolást is, amit az eladó kért a törzskönyv elvesztéséről.


Régebben még kellett is várni a törzskönyv elvesztésének bejelentésétől kezdve 15 napot az átírásig, most már ha jól tudom, nem kell - ami tutira kell, az az, hogy oda kellett adnod az igazolást amit kaptál a törzskönyv elvesztéséről a vevőnek.


Ha ez egy kereskedés, akkor nem értem, hogy nekik ez hogy nem tűnt fel egyből - hiszen ezzel foglalkoznak. Ha viszont odaadtad nekik ezt az igazolást, akkor kamu az egész.

2022. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!