Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet álló helyzetben tekerni...

Lehet álló helyzetben tekerni a kormányt?

Figyelt kérdés
Az oktatóm azt mondja, hogy álló helyzetben tilos tekerni a kormányt, mert nem tesz jót pár alkatrésznek. 1-2 fura dolgot már mondott, amit nem tudtam hova tenni (benzines autót max 2000-es fordulatig használhatom, visszaváltani csak 1000-es fordulaton szabad, afölött nem stb., stb.), ezért gondoltam megkérdezem tőletek, ti mit mondok róla.

2022. jan. 8. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
A fizika nem fog attól megváltozni, hogy én a javaslat ellenére igenis tekerem a kormányt álló helyzetben, szóval mit szeretnél hallani? Hogy igaza van-e az oktatónak (igaza) vagy hogy tényleg senki nem tekeri álló helyzetben (erre te is sejted a választ)?
2022. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Lehet tekerni, miért ne lehetne?

Azert mondja, mert így jobban kopik a gumi.

A motort is azért nem engedi forgatni, mert spórol a benzinnel, nem azért mert árt az autónak.

2022. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, de nem "szép". Valóban jobban kopik pár alkatrész, persze van olyan helyzet, amikor elkerülhetetlen (pl. szűk helyre parkolás)


Benzinesnek kevés ez a fordulat, de ha ő ezt szeretné, akkor csináld így, végülis az ő autója.

A sajátodat majd úgy váltogatod, ahogy szeretnéd.

2022. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Említsd meg az oktatódnak a fillérbaxás kifejezést, szerintem. :)



a fordulatszámmérőn azért kezdődik 8000-nél a piros szakasz hogy onnantól árt..

2022. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Álló helyzetben tekerni:


Nem tesz jót a guminak és a kormányműnek, DE IDŐNKÉNT BELEFÉR. Pl. ha szűk helyre parkolsz be, akkor tekerd bátran, ha kell.


"benzines autót max 2000-es fordulatig használhatom"


Abszolút hülyeség. 3500-4000 körül szoktam feljebb váltani. Az oktatód logikája szerint akkor ötösben is maximum 60-70 km/h-val lehetne menni, mert föléje mennénk a 2000-es fordulatszámnak. :-)))


"visszaváltani csak 1000-es fordulaton szabad, afölött nem"


Ugyanúgy hülyeség.


Huh!

Nem irigyellek, kérdező! Egy ilyen hatökör hogyan fog megtanítani vezetni???

2022. jan. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 csupa ilyen hatökör tanít vezetni mindenkit, tele is vannak az utak olyanokkal akik azt se tudják merre van az előre..
2022. jan. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ott úgy csináld ahogy mondja , ne okoskodj.

Majd ha lesz autód akkor meg úgy csinálod ahogy gondolod.

2022. jan. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tilos, de erősen kerülendő az álló helyben tekergetés.

Nem a gumikopás miatt, hanem a kormánymű és futómú így extrém terhelést kap.

Amúgy neha tényleg muszáj, akkor nincs mit tenni.

2022. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mivel már volt 1-2 fura dolga, ezért nem voltam biztos benne, hogy ez igaz-e szóval csak azért kérdeztem. Tudom jól, ha igaza is van, elkerülhetetlen néha, hogy így tekerd, mert vannak olyan helyek ahova másképp nem tudnál beállni. Egyébként akármikor látok valakit parkolni, mindig állóhelyzetben tekeri a kormányt, ezért elbizonytalanodtam, hogy akkor ez most tényleg igaz-e. Ezek szerint akkor tényleg nem a legjobb, de nem kell olyan szinten tartani tőle, mint ahogy azt ő állítja.


Igen, amikor mondta ezt a fordulatszám limitálást akkor én is néztem furán, mert hát a benzines motornak 3-4e körül jönne meg az ereje, de ez van. Amíg az ő autóját használom addig természetesen tiszteletben tartom ezeket a kéréseit, de majd úgyis utána fog kialakulni mindenkinek a saját stílusa, ahogyan ő neki a legjobb vezetni.


Még annyit az oktatóról, hogy egyébként az iskolában neki van a legjobb statisztikája, alig van bukása, szóval annyira nem egy óriási idióta és mellé még rohadt jófej is, szóval ezt az 1-2 dolgot leszámítva nem panaszkodom. Nemsokára vizsga, azt mondta ha továbbra is ilyen nyugodtan és alázatosan fogok vezetni akkor simának kell lennie. Persze mondani könnyű, de majd rajta leszek.

2022. jan. 9. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!