Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót vegyem meg?

Melyik autót vegyem meg?

Figyelt kérdés

Röviden magamról:22 éves vagyok , 2 éve vezetek , a fizetésem 200-300eftközött van. Adott 1,5 m ft a megtakarított pénzem .Az első saját autóm lesz, eddig anyum régi 20 éves renault kombijával jártam mindenhova szóval a “minek veszel ennyiért első kocsit “ vagy “miért nem jó egy 200e ft-os suzuki?” mellőzzétek ha megkérhetem. A kinézett autóim : Bmw sedan e90 dizel vagy benzines , manuális váltó. Volkswagen passat b6 sedan dizel vagy benzines manuális váltó. Amit szívem szerint megvennék autót az a bmw lenne de sokan mondják hogy nem nekem való és rá menne a fizetésem stb nem tudom mennyi a valóság alapja..

Ha valaki tud ajánlani szép fiatalos (csajozos) városi vezetésre szánt autókat , szívesen meghallgatom a tanácsokat.



2022. jan. 9. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Első autónak olcsó BMW, városba....


Tökéletes választás!

2022. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikhez odaírod, hogy dízel vagy benzines. Más lehetőség nincs is ezeknél az autóknál. De ez felhasználás függő. Ha hosszabb távokra használod, akkor dízel, ha rövidebbekre, akkor benzin. Mivel városi vezetést írtál, ezért szerintem hanyagold a dízelt. Valóban egyébként a BMW-nek több lehet a fenntartási költsége, de azt vedd, amelyik neked tetszik. A Passat se rossz választás.
2022. jan. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
500at keresek és nem merek e90et venni. Igaz, nekem saját kertes házam is van…
2022. jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3 # le írnád miért nem ?
2022. jan. 9. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Valszeg azért, mert egy osztómücsere egy e90xi vagy xd esetén is félmillió. Ugyanúgy a vezérléscsere is 4-500 ezer forint, a komfortelektronika is elfossa magát, 200 ezer egy fejegység az e90-be, ha pedig lötyögne a kardántengelyed csuklója, akkor kb az az autó vételárát fizetheted.

A legfiatalabb e90 is 10 éves. Ömilik a száján-orrán az olaj, sok a tekertórás, az egykoton jó futómüvet mára szétjárták ( bár az alaktrédzek nem drágábbak hozzá) és sok a kokányolt, de szépnek tünö darab.

Nekem is àlmai autója, még annó a Cobra 11-böl tetszett meg, majd egyszer vezethettem is egy 320d-t. Jó gépek, imádtam, élveztem.


DE! Ha tényleg ismert multja van az autónak, és tisztában vagy vele, hogy az e90 egy szervizigényesebb darab az e46-nál, akkor vágj bele.


Csak arra kérlek, hogy ne felejtsd el, csak mert BMW-ben ülsz, hogy ki vagy. Ne rugd el a seggét, de gyorsulj, tarts követési távot, ne akarj 200km/h-val belsösávot uralni

Valamint, ha eautó töltöhelyre beállsz és én nem tudok miattad tölteni, akkor telirakasztom az autódat majommatricával és majd kapargathatod lefele öket.

2022. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből Semmiképp se vegyél E90-et. 2,5-3 körültől indulnak a normális állapotúak. Ezt komolyan mondom. Nemrég vettem én is 3-as BMW-t, de még 2 misiért is csak E46-ból lehetett normálisabbat kapni. Hozzáteszem erre is költeni kell még bőven. E90 meg még felette van, de szervízköltségben is. Ha mindenképp BMW-t akarsz, akkor ennyiből inkább E46.

Passatról is hasonló a vélemény, ennyiért nem kapsz normális B6-ot.

2022. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy mit veszel, csak annyit írnék le tanácsnak, hogy a megtakarításaidat NE nullázd le teljesen. Valamennyi maradjon tartaléknak, ebben a COVID-os időszakban nem árthat.


"Save money and money will save you."

2022. jan. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A másik meg, hogy a magyar hirdetőkben - kevés kivétellel - nem lehet megbízni. Ha használod az autót, aztán xy idő múlva kijön a hiba, amiről a tulaj "elfelejtett" beszélni, akkor viheted szervizelni.
2022. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!