Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogilag mi történik, ha...

Jogilag mi történik, ha leveszem az autómról a márkajelzést, és egy másik márka emblémáját teszem fel?

Figyelt kérdés

2022. jan. 9. 23:30
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Mire hivatkozva? Íratlan jogszabályt nem követek, valami vagy le van írva, és arra hivatkoznak, vagy nincs leírva, és akkor az nincs szabályozva.
2022. jan. 9. 23:39
 2/24 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem arra fog hivatkozni hogy megteveszto lehet. Es 30 ezer ft-al dog jutalmazni erte. De rendor fuggo nyilvan. Utana meg hiaba pereskedsz ha igazad is van te huzod a rovidebbet.
2022. jan. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
97%
Nem kellene butaságokat írni. Semmi köze a magyar jogrendhez ennek.
2022. jan. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Nincs pénz luxusautóra? Inkább felejtsd el mert kellemetlen, sőt gáz ilyet csinálni.
2022. jan. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Ezen én is gondolkoztam már. Van bármilyen jogszabály ami ezt tiltja? Én mondjuk nem tennék fel másik márkajelzést, legfeljebb ha lenne valami saját logóm, de leszedni szívesen leszedném ami rajta van.
2022. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

Régebben a mercinek a márka jelét mindig letörték a "tanult" emberkék, és sokan úgy jártak vele,ha csak nem vettek azonnal másikat rá,de abból nem volt gond..

Volkswagennél sok golfon szoktam látni,és audin is, hogy nincs rajta a márka jel..de csak ténylegesen ennyit tudok írni erről..

Szerintem lényeg a rendszám láthatósága,illetve hogy rendőrségi és hasonlo felirat,villogó stb..nem szerepelhet,illetve "tuning", + utólag beszerelt ledes fények stb.. ezek biztosan..

2022. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Olyan nincs, hogy a rendőr mond valami magától. Amit mond, annak jogszabályi alappal kell rendelkeznie. Egyébként olyan szituációt tudok elképzelni, hogy például autós üldözéskor, ha be kell mondania a rendőrnek, hogy milyen márkájú autót üldöz, nem lesz valós a márka. Tehát az ilyen szituációk miatt talán szabályozva van, de a talán nem biztos.
2022. jan. 10. 00:01
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Semmilyen jogi következménye nem lesz. A márkajelzés nem hivatalos azonosítójel.
2022. jan. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
2022. jan. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező..biztosan van rendőr ismerősöd, vagy egyik ismerősödnek egy olyan ismerőse,aki rendőr..vagy ott dolgozik...tőlük tudnál kapni hivatalos infót erről.

Itt irhatjuk, hogy nem lesz gond,ha aztán mégis... és fordítva is..

2022. jan. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!