Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok autónak miért nem ég...

Sok autónak miért nem ég lakott területen kívül a hátsó lámpája?

Figyelt kérdés
Az újaknál azt figyeltem meg, hogy elől világít, de hátul nem...

2022. jan. 17. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nappali menetfénynek hívják, csak elöl van, hátul nem világít. Nem lenne ez rossz, csak éppen a sok buta esőben, ködben nem kapcsol tompítottat.
2022. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Mert szabálytalanul csak a nappali menetfény világít. Nagyon zavaró (és egyben balesetveszélyes), amikor szürkületben is csak ez világít.
2022. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nappal, jó időben elég a menetfény, elsősorban a szemben haladók miatt fontos, hogy láthatóak legyünk. Amikor borús az idő, vagy amikor már kezd sötétedni és magától nem kapcsolná fel a tompítottat, akkor én fel szoktam nyomni azért. Valamennyire lehet állítani a fényszenzor érzékenységét, de szokott olyat csinálni, hogyha erdős úton pl egy sötétebb részre érek, akkor felkapcsolja a tompítottat, aztán ha kiérek és süt a nap, akkor lekapcsolja.
2022. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Lakott területen kívül kötelező a tompított használata.

Lakott területen belül korlátozott látási viszonyok és éjszaka kötelező a tompított használata.


A nappali menetfény csak nappal (kivéve ha korlátozottak a látási viszonyok), lakott területen belül használható önmagában.

2022. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

"Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani."

[link] 44/8 §

2022. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi. Újat tanultam. Amúgy nem értem, hogy ez miért így jó, hiszen ilyenkor hátul nincs kivilágítás. Mindenesetre továbbra is probléma, hogy sokan szürkületben is csak nappali menetfényt használnak. Ez az M4-en rendszeres.
2022. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nappal és jó látási viszonyok között helyettesíthető a tompított a nappali menetjelzővel. A nappali menetjelzővel nem világít a helyzetjelző.


Akkor van gond, amikor szürkületben, esőben vagy ködben sem kapcsolják fel a tompítottat, mert ekkor már fontos lenne a hátsó helyzetjelző is.

2022. jan. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!