Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megérdemelten nyert-e Verstapp...

Megérdemelten nyert-e Verstappen 2021-ben világbajnokságot?

Figyelt kérdés
2022. jan. 22. 20:35
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
35 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%

“Mindegy, hogy egy méterrel vagy egy mérfölddel… Ha nyersz, nyersz!”


-Dominic Toretto

2022. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Mivel a bajnoki cím mögött egy egész idény teljesítménye áll, ezért igen, Verstappen megérdemelten lett világbajnok.

Hamilton is megérdemelten lett volna.

2022. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Nem, mert előre eldöntötték, hogy kinek kell nyernie. Saját erőből nem lett volna vb. Ezen kívül egy agyatlan agresszív barom. Ezen kellene valahogy túllépnie és akár jó versenyző is lehet.
2022. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Nem.
2022. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Abszolút. Egész évben gyorsabb volt a Mercedesnél, leszámítva az utolsó néhány versenyt. Valamint önhibáján kívül sok pontot bukott: Baku, Hungaroring, Silverstone. Egész éven át Hamilton szerencsésebb volt, ez egy picit visszajött neki az utolsó versenyen. Valóban nem a legtisztább versenyző, de azért Hamilton is messze nem az, valahogy pont megérdemelték egymást.
2022. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
nem
2022. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 krwkco ***** válasza:
69%

Én Verstappennek drukkoltam, de az utolsó versenyen az utolsó körökben a döntések, amik Verstappen győzelmét hozták, nem voltak igazságosak.

Hamiltonnak nem cserélt gumit, de volt 10 másodperc előnye. jó esélye volt a győzelemre, amikor bekövetkezett a baleset.

Ha a biztonsági autó visszahívása szabályosan történt volna, vagy legalábbis a szokásos módon, akkor a biztonsági autónak még egy kört kellett volna mennie. És akkor a versenyzők abban a sorrendben futnak be, ahogy a baleset előtt voltak.

Vagy a felügyelők dönthettek volna úgy, hogy nem engedik el a lekörözetteket és akkor ott lett volna a feladat Verstappennek, hogy előzzön meg 5 (vagy 6, nem emlékszem) lekörözöttet, akik lehúzódnak az útjából. És utána Hamiltont is, ha tudja.

De az, hogy csak a két élversenyző közötti lekörözötteket engedték el és meg se várták, hoyg körbeérjenek az teljesen eltért az eddig gyakorlattól ás egyértelműen Verstappent juttatta indokolatlan előnyhöz. Ezért tudott nyerni.

2022. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Valentino BROssi ***** válasza:
41%
Megérdemelten uralkodtak a középkori uralkodóházak királyai? Attól függ, kinek a szemszögéből nézzük, ők bizonyára megérdemeltnek gondolták rangjukat. A modern sport is ilyen: egyre arisztokratikusabb, már nem lehet csak úgy akárkiből kitartás és kemény munka árán világbajnok, az a Kubica-Massa-Hamilton képviselte korszak lezárult, most már csak ilyen tápos versenyzőgyerekek fognak nyeregetni, a szponzorok is jobban csípik, ha valakinek a szülei is hasonló karriert futottak be.
2022. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

#7 Nascarban pl ha jóltudom akár még plusz köröket is hozzáadnak a versenyhez hogy ne SC mögött fussanak be.


Amúgy meg egész évben Totokáék összes picsogásának volt alárendelve az egész szezon szinte. Mindenért vernyogtak ha valami nem az ő szájízük szerint zajlott.

az utolsó versenyen is.. a verseny első felében sírtak Masinak hogy ne legyen biztonsági autó.. (mintha Totoka akarná az egész versenyt rendezni.. Igazság szerint ők úgy képzelik el most az idei szezont hogy Masi hazamegy, a helyére érkező versenyigazgató meg az első rajt előtt kiosztja a mercédesznek a világbajnoki címet előre, meg az összes kupát minden versenyre.. és aki megelőzi a mercédeszt az élból 10 seconds stop&Go-t kap. )



Egyébként picsogó Lajcsikánál SENKI nem tiltotta hogy bemenjenek egy szett lágygumiért az SC bejövetelekor.. de eltaktikázták.. gondolták majd Masi nekik fog ugrálni ahogy ők fütyülnek.. a RedBull meg 19-re lapot húzott, és bejött.

Iszonyat szarul voltam a verseny napján, az ágyból se keltem ki kb, de az utolsó körben már álltam a szoba közepén és ordítottam. :D

Nem vagyok MV rajongó, én BÁRKINEK drukkoltam volna hogy csavarják ki a mercédesz kezéből ezt az egészet.. sikerült. :)

2022. jan. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 krwkco ***** válasza:
100%

#9

"Nascarban pl ha jóltudom akár még plusz köröket is hozzáadnak a versenyhez hogy ne SC mögött fussanak be."

Hát éppen az gond. Hogy a Formula1-ben más a szabály. Ott annyi kört kell futni, amennyi be volt tervezve és belefér az időbe. A verseny safety carral felvezetve is befejeződhet.

2022. jan. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!