Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mai sportkocsikat hová...

A mai sportkocsikat hová lehet még tökéletesíteni? Mi az ami még szerintetek nincs kimaxolva?

Figyelt kérdés
Aki szaki a témában írhat regényt is, mert érdekel nagyon.

#sebesség #Bugatti #Sport kocsit
2022. jan. 23. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Most fog az következni, hogy hibridesíteni fogják őket. A V10, V12 meg hasonlók lassan eltűnnek az újakból.
2022. jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem rossz hogy az autózás elmegy egy ilyen ratyi irányba?
2022. jan. 23. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:
A világ fejlődik. Az autóipar is. Hogy ez jó vagy rossz irány, nézőpont kérdése. A 2000-es évek sportautóit látva a 80-90-es évekbeli emberek azokat tartották ratyinak, hogy minek bele szervo, abs, elektronika, stb., hiszen sokkal kevésbé közvetlenek és elveszik az élményt az autóvezetéstől.
2022. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy az autógyártásnak az elektromos autók gyártására kell átállni rövid időn belül, politikai döntés volt, mint eddig is a különböző szigorítások többsége.

Nem a gyártók nem akarnak jobb belső égésű motorokat tervezni, azt a vonalat az EU politikája zárta le.

Az másik meccs lesz, hogy az EU által meghatározott időre honnan lesz annyi elektromos energia, ami a több tízmillióra duzzadt elektromos járműveket is el tudja látni.

Állítólag 2030-ban kizárt, kitolták a határidőt 2038-ra (amikor már csak elektromos motorral hajtott autókat helyezhetnek forgalomba az EU-ban)

2022. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2 Dehogy rossz. Tudod milyen nyomatéka van a villanynotornak? Hát a V10 hang majd jön a hangszórókból de sebaj.
2022. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 crudy ***** válasza:

Én azt tapasztalom egyre többet, hogy a vásárlókat nem érdekli milyen motor van az autóban. Legyen szép, menjen mint az állat és legyen kényelmes. Esetleg lehessen vele flexelni. Mi vagyunk most a változó kór és mindig bosszantott amikor a vének ragaszkodtak a régi dolgokhoz mert emocionálisak. Bár jobb az új, de "a régi az igazi". Hallottam már rengeteg...


A mostani fiatalok már nem is nagyon fognak látni 8 nál több hengeres motort. Nekik a villany lesz a menő és ez jól is van így.


Még az egyetemen az a pali volt az egyik tanárom aki a w16os bugatti motort tervezte részben. Imádtam az óráit de a szaktársaim fele be se járt az órákra. Szerintem erősen csökken azoknak a száma aki ragaszkodik a méltán híres nagy motorokhoz. Ez, meg, hogy ratyi. Hát, kinek? Jobban megy mint a belsőégésű motorok. Kevesebb a hibalehetôség. Kisebb a környezeti terhelés. Kisebb a zajterhelés. Sok mindenben valóban jobb, csak hát nem annyira szeretünk változni. Ez inkább a mi hibánk.

2022. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=oz3JSOEgL8s


Ez az összehasonlító nagyon érdekes filozófiai dolgokat feszeget, hogy kik vették régen a sportkocsikat és kik veszik manapság, és azon belül mi is számít nekik.

2022. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs már hova. Ha megnézed, minden autó egyforma, nincs különbség megbízhatóságban, technikában, kivitelezésben, formában. Nagyon sok a közös padlólemez. Szomorú vagyok emiatt, de valahol meg is értem a jelenséget. A következő lépés a villanyosítás, ami már folyamatban van, de pont azzal már végleg elveszítik az egyediségüket a modellek. El kell képzelni egy olyan autót, mint most a Mercedes EQS, ami szinte már most egy tökéletes, hosszú távokra is használható villanyos luxusautó. És ilyen lesz mind. Millió videót láttam az EQS-ről, de eskü fogalmam sincs, hogy hány lovas, csak azt, hogy nagyon megy. Ezelőtt 10-15 évvel az összes német modellből tudtam, hogy melyik motorral milyen erős, hány sebességes, milyen extrák vannak.. Mostmár nem számít.
2022. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!