Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 2107-nek mennyivel lehet...

Lada 2107-nek mennyivel lehet a teljesítményét növelni, úgy hogy a fogyasztása csökken?

Figyelt kérdés

2022. jan. 26. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez komoly kérdés? Növelni a teljesítményt és csökkenteni a fogyasztást?
2022. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerűen. Vegyél másik autót! (Olyat ami teljesítményben hozza a neked megfelelőt és ahoz képest a fogyasztás is jó) Egy öreg tuning gépnek sose lesz értelmes fogyasztása.
2022. jan. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 7-8 litert evett bármi tuning/átalakítás nélkül, hova akarod csökkenteni?

De ha ennyire megakarod csinálni.

Tolsz rajta egy teljes motorfelújítást pl fúrasd fel javítóméretre,cseréld a hajtókarcsapágyakat stb stb, utána tegyél fel tirisztoros gyújtást a megszakítós helyére, tegyél fel rá egy injektort (vége felé már gyártottak ilyen 07-est) Meg tegyél fel egy tuning hengerfejet tuning vezérműtengellyel. És annyi, így még botlábbal se mennél 7 liter fölé és a power is meglenne, a gyújtást/injektort meg egyszer belövöd és kész.

2022. jan. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert sok helyen olvastam hogy 10 liter fölött eszik meg a gyári 75 lóerő az nem is 75, hanem inkább 60-65le.
2022. jan. 27. 18:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy 10-liter körül egyen elég komoly gondnak kell lennie, vagy a karbi van rosszul beállítva vagy el van dugulva, a gyújtás lehet rosszul beállítva, illetve az AC-pumpában ha túl erős a rugó (kínai után gyártott javítókészletben ilyen van) képes túlnyomni a karburátort, ilyenkor a tűszelep nem zár le teljesen, és ami benzin bejut vagy a motor eszi meg vagy csak a túlfolyón kifolyik.

Na mármost egy panel mellett/kertben kókányolt ladánál akár mind a 3 dolog előfordulhat, és elő is fordult, sajnos boldog boldogtalan belenyúlkált a motortérbe aztán ment a köpködés hogy sokat eszik, meg nem megy....


Ezen felül még akkor eszik 10 liter körül mikor 4-es váltóval 120-130-al mész ilyenkor benyit a 2. torok a karbiban, és plusz üzemanyag jut be, erre megoldás lehet az 5-ös váltó.


Még esetleg botlábbal meg tudatlansággal is összelehet hozni 9-10 literes fogyasztást, ismertem olyan öreget aki köpködött hogy sokat zabál, füstöl meg hogy az olajszint növekszik az autóban, az egy dolog hogy nem tudott vezetni, de az idiótája fixen ráhúzott szívatóval használta az autót, persze hogy zabált meg hígította az olajat szerencsétlen autó, és az ilyen idióta kretén hozzá nemértő mekkmesterek miatt terjedtek el ezek a dolgok ezekről az autókról.


Amúgy a Lada legalábbis nekem ami volt biztosan tudta a 70 lóerőt, fúrás/bejáratás után mértük 72 lóerőt tudott, nyilván ha már szét van kopva, esetleg a karbi sem olyan már mint kéne lenni előfordulhat hogy kevesebbet tud, de ez minden autóra igaz.

2022. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mennyire jó autó, ezt úgy értem mennyire tartós? Karosszéria mennyire bírja a csillag garázst? Azért nem rohad annyira mint pl egy suzuki swift?
2022. jan. 27. 21:54
 7/8 anonim ***** válasza:
a lada akkor se volt jó, amikor új volt. nem volt nagyon más. rohad is, mindig el is romlik, alkatrész sincs, vezetni is rossz.
2022. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Suzukitól jóval kevésbé rohad, sokkal tartósabb, ugyan olyan tartós mint a többi nem galvanizált karosszériás autó, semmivel sem rosszabb. A "csillaggarázs" minden autóval kibacik, annyi a különbség hogy a ladán nem sunyi helyeken kezdi meg enni a rozsda hanem sárvédőívek/küszöbök, mondjuk ha rendesen kivan kasznizva le van alváz védőzve, esetleg kivan üreg védőzve, meg lehetőleg betonon áll az autó nem a füvön akkor olyan 10-15 év alatt válik cseréssé a küszöb, pont mint a többi autónál.

Ha találsz hozzá normális szerelőt aki érti is mit csinál akkor simán jó autó, csak hát olyanból kevés volt régen is, ma meg már végképp, a legtöbb szerelő a mai autókhoz sem ért nemhogy egy régebbihez.


A rossz minőségű alkatrészek meg elkezdtek kikopni a polcokról, ami eddig a kezem ügyébe jutott autósboltban jónak tűntek, vagy legalábbis sokkal jobbnak mint amik 10-15 évvel ezelőtt voltak.


Jónak jó volt, igaz nem volt benne szervó de egy 5-éves gyerek állóhelyében tekergette a kormányt kisujjal, kényelmesnek kényelmes volt, a fűtés se volt benne rossz, amik az ismerősi körömben voltak mind megbízható autók voltak se rohadás, se tönkremenetel nem volt, csak a szokásos kopó alkatrészeket kellett cserélni, egyébként szerelni is egész könnyű volt őket, már amikor kellett.



Én összességében szerettem, nem volt kényelmetlenebb mint ami cégesem most van,vezetni is jó volt, megbízhatóságban meg kenterbe veri azokat amikhez eddig "szerencsém" volt, pedig nem egy autó újkorától volt nálam.



Én is gondolkodom vásárláson, bár a régit szeretném visszavásárolni és rendbe tenni, csak a jelenlegi tulaj nem szeretné eladni. Bár lehet így is beruházok egyre,és rendbe rakom, mármint ha lement ez a vírusos időszak, egyenlőre költekezni nemigen szeretnék.

2022. jan. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!