Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb viszkozitású (meleg...

Nagyobb viszkozitású (meleg oldal) motorolaj okozhat kárt?

Figyelt kérdés

Pl:Van egy Opel Corsa B 1.2 x12xe 16v 2000 év.

Itt a gyári ajánlás a 15w40, a 10w40 és a 5w50 Acea A2-96 (A2 tudom, hogy megszűnt és más van helyette)

De emellett belerakhatok:5w30tól 20w50ig.


Vagy Skoda Felicia 1.3 MPI 50kw 1999 év.

Oda csak azt írja, hogy feleljen meg a VW 500 00, VW501 01, VW 502 00 Acea A2 vagy A3 96 minősítésnek.

De emellett belerakhatok szinte bármit.

Az 5w30 tól a 10w60-ig, 20w50ig.


Most ha a gyári gépkönyveket nézem és azok szerint önthetek bele nagyobb viszkozitású olajat akkor nem okozok velük kárt jól gondolom?


Rakott valaki nagy viszkozitású olajat ilyen típusú motorokba?

Valaki tapasztalat?

Köszönöm a válaszokat.



2022. jan. 30. 01:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megengedi a kézikönyv, akkor általában azért, mert jó hozzá. Van néhány típus, aminél megengedi, mégis bajok lesznek belőle, de ez ritka. Ha nem találsz ilyesmit a neten a típusról, akkor nyugodtan tedd bele bármelyiket. Én a legolcsóbb teljesen szintetikusat tenném, a helyedben ami asszem az 5w40.
2022. jan. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

x12xe-be 15/40?

Az az opel láncos csodamotorja, annál a sűrű olaj lánckenési problémát okoz.

Csináltam már ilyen motort, még egy akkora gagyit az életemben nem láttam, pedig pár motort már szétlegóztam.


A felső műanyag!!! láncvezető olajozza a láncot egy kis furaton keresztül, ha sűrű az olaj, nem préseli át a furaton az olajat.

Angol fórumokon vannak fotók besült láncokról, elégett láncvezetőkről ennél a motornál.


De a vékony olaj miatt meg elkopik az olajszivattyú, meg a hajtókarcsapágy....


Német tehnyik.


Bár a renault 1.5dci-nél meg az 5-30-as olaj van előírva, 30 ezer km-ként, na annak is megvan az eredménye, 350 ezernél szétkopott motor, turbó, dugattyúk.


Szóval a gyári előírás nem mindig a szentírás.

2022. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a 20W50-et felejtsd el, az trakeszba való.

a 0W30 sem árt, csak lehet, hogy azt már csipegeti. a fullszintetikus olajok már nem tesznek tönkre semmit, talán az ásványiak (10W felett)


a mostani szabványok szerint SAE 5W40(30)tökéletes, az API lehet SM is.


nálad ez a 10W60, meg a 20W50 becsípődött? még a 10W60 talán, ha csak az van a sufniban...

2022. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

magas meleoldali viszkozitású olaj csak akkor kell ha folyamatosan max fordúlatszámon mész max sebességgel nagy melegben hosszú utakon


nem hiszem hogy te a corsádat igy használod


abba az autóba a10W40 vagy esetleg az 5W40 a legjobb választás, olcsó és jó is bele

2022. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!