Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hatással van a motor...

Milyen hatással van a motor hűtése a teljesítményre?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Az érdekelne hogy egy léghűtéses és egy folyadékhűtéses motor között milyen teljesítménybeli különbségek vannak. Egy hirdetésben láttam egy 250 ccm léghűtéses terepmotort ami csak 18 lóerős, de egy ugyanilyen 250 ccm vízhűtéses motor meg 38-42 lóerő között szokott lenni.

Ennyire befolyásolja a hűtés a teljesítményt mert más szempontokból megegyeztek.



2022. febr. 1. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy lég vagy vízhűtés önmagában nem döntő. Nagy teljesítményű teherautókat is csináltak léghűtéssel (Škoda a rendszerváltás után is). Az igaz, hogy kis teljesítményél egyszerűbb a léghűtés, nagy teljesítménynél meg a víz.
2022. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Akkor mégis mitől olyan gyenge a léghűtéses 250-es? Mert a motorblokk kialakítása ugyanolyan.

2022. febr. 1. 13:15
 3/8 anonim válasza:

Már majdnem elküldtem én is, amit írtam, de akkor inkább rövid leszek.

A gyengébbik négyütemű lehetett.

2022. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindkettő 4T
2022. febr. 1. 13:27
 5/8 A kérdező kommentje:
De valószínű hogy a hirdető hibás adatot töltött fel a gyengébbik motor esetében.
2022. febr. 1. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
A motor teljesítményét a "hangolás" határozza meg azonos lökettérfogatnál. A 3 által írotton kívül (Azonos ütemszámmal) a nagyobb teljesítmény pontosabb hangolást kíván, illetve drágább anyagokat, vagy az élettartam lesz rövidebb (lásd üzemórás motorok)
2022. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
91%
A léghűtés bizonytalanabb megoldás, óriási bordák kellenének, ha a vizeshes hasonló eredményt szeretnénk. A vizesnél ott van még a termosztát is, ez biztosítja, hogy a motor ne szélsôséges üzemállapotokban működjön(pl túlhűtve), így biztosítva az adott terheléshez szüks. hűtôf. áramlást.
2022. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
évjárat azonos , én nem nagyon emlékszem léghűtéses üzemórás 4t motorra
2022. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!