Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 1.6 mk2 (74kw)...

Ford Focus 1.6 mk2 (74kw) irreálisan sokat fogyaszt bár még hosszútávú tapasztalataim nincsenek vele. Mi lehet az oka, első körben mit érdemes csinálni? (részletek a leírásba)

Figyelt kérdés
Nemrég vettük az autót, amikor hazamentünk vele megnéztem a computert, 11.4 litert mutatott. (105 km volt a hazaút főleg autópályán), kinulláztam fogyimérőt azóta városban használtuk max 4-5 km utakra. Összesen mentem vele 160 km-t, és a tankoláskor háromnegyed felett lévő mutató lement fél alá. Ez ránézésre is sok nem nagyon kell számolgatni. Az autó most megy szervizre, hogy az alap folyadékokat megkapja (olaj, légszűrő stb). Érdemes már most felvetni ezt a problémát vagy olajcsere után járassam még? Terveztem pár hosszabb utat vele hátha javul valamit.
2022. febr. 1. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
"városban használtuk max 4-5 km utakra" itt lehet 10l is a fogyasztás , teletankolod nullázod a napi szálálót majd megint teletankolod és kiszámolod
2022. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is 9 liter felett volt. A vicc, hogy mk1 néha lement 7 alá (/100km) is 120 szal hátszéllel pestről hegyeshalomig. A mindjettő 1.6-os 16 voltos motor volt.
2022. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az eddigi kalkulációm szerint ez inkább 11-12 liter. Már abból kiindulva, hogy egy negyed tank lehet kb 13 liter és bő másféllal csökkent a mutató (háromnegyed feletti értékről, negyed és fél közé) 160km alatt reális lehet amit a fedélzeti ír. Nekem ennyi is elég, hogy lássam valami nem oké, mert városban egyen 10-et oké de a 160 km-ből majdnem 100 autópálya, itthon mentünk vele kb 60-at városban és nem dugóba vagy ilyesmi csak rövid utakon. Kímélem és nem hajtom a gépet és az az érzésem valami nem stimmel. Néha reggeli hidegindításkor érezni is a benzinszagot az utastérben, szerintem valamiért túldúsít a rendszer. Ennek az autónak 7-8 liter a referencia fogyasztása, nálunk az 1500-ös lada nem evett 9 liternél többet ne vicceljünk már....
2022. febr. 1. 18:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

De basszus, ideje lenne már megtanulni hogy a fogyasztást hogyan kell kiszámolni !!!

Figyelj , leírom neked is.

Tele teszed, majd méssz vele minimum vagy 600 km-t és akkor megint tele teszed.

Majd az üzemanyag osztva a km-rel.

Tehát ha tankolsz 50 litert és méssz 600 km-t, akkor 50 : 6 és meg van a pontos eredmény.

A többi amit te csinálsz meg saccolsz az nem való semmire.

2022. febr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Képzeld nem tegnap kezdtem vezetni, tudom hogyan kell fogyasztást számolni. De a fedélzeti által mutatott érték és az üzemanyag szintjelző állása is elég árulkodó lehet, nem tudom literre kiszámolni de enélkül is látszik hogy nem oké.
2022. febr. 1. 18:47
 6/11 A kérdező kommentje:
De mondok jobbat 42 liter lett beletöltve úgy, hogy 5 km mutatott a kijelző amikor elhoztuk. A km vezetve van így most is meg fogom tudni mondani ha ismét villog a szintjelző. És nem fog jó érték kijönni.
2022. febr. 1. 18:51
 7/11 anonim ***** válasza:
2 vagyok. Elhatárolódom 4-es válaszától. (A félreértések elkerülése végett.)
2022. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi gond, neki is igaza van abból a szempontból, hogy pontosabb értéket tényleg csak akkor tudok mondani ha kiürítem a tankot majd újratankoláskor kiszámolom km alapján. Mindegy még várok vele hátha az új olaj meg a szűrők jót tesznek neki egy két hosszabb úttal.
2022. febr. 1. 19:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor fogyaszt ennyit, ha taposod neki. nekem is 1.6os benzines focusom van, de még télen is kijövök 7,5 literrel. akkor fogyasztott többet (9 liter felett), amikor a nejem rugalmatlanul vezetett vele. padlogáz, allandó fék-gáz valtogatás, sok lassulas, aztan gyorsulas.
2022. febr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem taposom neki. Igyekszem 2500 körül tartani a fordulatot, tempósan gyorsítok majd tartom a sebességet. A sok hülyével ellentétben ha én látom, hogy a távolban piros a lámpa motorfékkel lassítok ha kell visszakapcsolok -mire odaérek sokszor már vált is. Ma megvolt a szerviz és jól tettem, hogy megemlítettem a fogyasztást mert megnézték a tankot és a vezetékeket szerencsére szivárgást nem találtak, de a gyújtókábelek be voltak rohadva, vastagon kék-zöld oxidáció volt a csatlakozóknál. Mind a 4 kábel cserélve lett. Ma mentem vele kb 50 kilométert jelenleg 6.8 at mutat a fedélzeti, sose mutatott még ilyen jó értéket. Szóval bízom benne ez volt a gond.
2022. febr. 2. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!