Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj mert mindig prémium...

Baj mert mindig prémium benzint tankolok?

Figyelt kérdés

Egy Hyundai i40 2.0 gdi benzines autóm van 2014-es évjáratú.

A Hyundai szervizben korábban azt mondták, ha lehet akkor tankoljak mindig prémium benzint, amit eddig meg is tettem.

Múlt héten meg voltam egy gumiszervizbe, ott a várakozás közben hallgattam egy beszélgetést, hogy hosszú távon nem jó a prémium benzin használata, de ezt már mástól is hallottam.

Itthon a neten olvasgattam már mindenféléket és már csak gyalog merek majd járni. :P

Eddig mindig OMV 100-as benzint tankoltam, mert féltem az E10-es benzintől, de most már tanácstalan lettem...

Úgy nem lehetne, ha egyszer E10-est tankolok, máskor meg prémium benzint?? Ahogyan a neten irta valami szakember. :P


"Műszakilag, technikailag nincs akadálya a mixelésnek, problémát sem okozhat a motornak, de a vegyészmérnökök egyáltalán nem látják értelmét a keverésnek, azt mondják, hogy a delikvens inkább tankoljon egyszer 95-öst, utána meg tankoljon 100-ast."



2022. febr. 7. 20:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%
Nem baj, azt leszámítva, hogy több pénzt hagysz a kúton.
2022. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
1-es? Hát erre én is rájöttem. :P
2022. febr. 7. 20:31
 3/40 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
36%
Egy másik, japán autógyártó márkaszervizében dolgozok, de még sosem ajánlottuk senkinek azt, hogy tankoljon prémium üzemanyaggal. Egészen egyszerűen azért, mert ez az egész másról nem szól, mint a pénzlehúzásról.
2022. febr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
78%

Ezt meséld már el hogy mitől ROSSZ a minőségibb benzin?


Ez olyan mintha azt mondaná valaki hogy ne egyél mindig finom, és jó kaját, egyél néha romlott csirkefarhátat, és kutyaszalámit, különben bajod lesz. :D

2022. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 grafno ***** válasza:
15%
3asnal a pont.
2022. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
70%

Hát, pedig ennyi.

Modern autód van, legalább 95-ös, és maximum e10-es üzemanyag kell neki.

Ezt a sima és a prémium benzin is teljesíti.

2022. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

4-es : A prémium benzin miatt nagyobb hő keletkezik a katalizátorban és tönkreteheti hosszú távon, meg aztán a motorban is cirkuszolhat.

Itt olvasgattam mindenféléket. :D


" [link]

2022. febr. 7. 20:51
 8/40 anonim ***** válasza:
97%

"A prémium benzin miatt nagyobb hő keletkezik a katalizátorban"

Hülyeség. Közel ugyanannyi hő keletkezik. Az energiatartalma 1-2%-kal nagyobb csak a simánál, a kevesebb etanol miatt.


"meg aztán a motorban is cirkuszolhat."

Hülyeség. Pont hogy kevésbé "cirkuszol", mert a nagyobb oktánszám miatt kevésbé hajlamos az öngyulladásra.

2022. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
97%

Nekem Toyotám van, 2009-es évjáratú és Shellnél tankolok E5-ös benzint (V-Power Racing a fantázianeve, jelenleg csekély 540 Ft/literért vesztegetik). Mindig ezt tankolom, és előtte a Mazdámba is ezt tankoltam.

Végül is az E5 az az etanoltartalom, ami egy korábbi váltás előtt mindenfajta benzinben volt. Most már sajnos csak a prémium benzinekben.

2022. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
51%
akkor miért kérdezed a nyílvánvalót? A 100-asban jobb az adalék, és finomabb az alapjárat, jobban kíméli a katalizátort.
2022. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!