Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor érdemes felrakni a...

Mikor érdemes felrakni a nyári gumikat?

Figyelt kérdés
Mostanában 7 fok fölött is szokott lenni a hőmérséklet napközben, ilyenkor gondolom jobban kopik a téli gumi. Érdemes felrakni mostanában a nyárit vagy inkább még várni kéne vele?
2022. febr. 9. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem most még korán van. Márciusban még simán lehetnek havazások, 1 vagy 2 éve is március végén esett le. Legalábbis nálunk. A februári koratavaszi idők még sokszor nem véglegesek, szóval még várj vele.
2022. febr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. febr. 9. 15:30
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Még érdemes várni vele, hiába van most jóidő és lesz még pár napig, de ez még nem jelenti azt hogy nem lesz extrém hideg meg fagy esetleg hó.

Én április közepéig szoktam várni ezzel mert pár éve volt rá példa hogy április második felében esett le nem kevés hó legalább is itt felénk, meg azért fagyok még lehetnek simán főleg ha hajnalba is hazsnálod az autót vagy esetleg késő este vagy éjjel.

2022. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Reggelente simán lehetnek még fagyok, sőt hó is. Én általában március vége felé szoktam átszerelni.
2022. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
Le se volt érdemes venni.
2022. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ma konkrétan 0 fok volt felénk, majd akkor rakom fel, amikor már nem várható talajmenti fagy, március közepetáján. AMTS-re már nyárival kell menni
2022. febr. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az igen. 10 napja sincs még, hogy ilyen -15 fokok voltak, volt 2 napsütéses nap, és már tennéd fel a nyárit :D
2022. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk -6-nál nem volt hidegebb egész télen. De tegnap reggel is pl. deres volt a fű. Én még biztos nem váltanék. Ha reggelente is már tartósan 7 fok fölött vagyunk, akkor érdemes.

Az 5-ösnek jó móka lehetett a hóban, lefagyott utakon oroszrulettet játszva nyári gumival csúszkálni.

2022. febr. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as egyáltalán nem csúszkáltam, és oroszrulettezni sem oroszruletteztem.
2022. febr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!