Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az analóg vagy a digitális...

Az analóg vagy a digitális kilométerórát szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
A kijelzőn létrehozott skálát és mutatót is az analóghoz veszem, a digitális alatt csak a számok megjelenítését értem.

2022. febr. 10. 17:46
A kérdező szavazást indított:
analóg
digitális
30 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

én nem is egészen értem, miért vannak digitális sebességmérők

jó, nyilván ízléstől függ

de méréstechnikai alapvetés, hogy ha pontosan szeretnénk tudni egy nagyjából állandó mennyiség értékét, akkor digitális megjelenítés célszerű, ha viszont gyorsan változik a mennyiség (különösen, ha a változás üteme is fontos infó), akkor az agyunk sokkal gyorsabban értelmezi az analóg információt

2022. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
#1: teljesen igazad van, mégis pont ezért gondolom, hogy a kilométeróra határeset. Szerintem a "pontos" érték megjelenítése sok embernél kompenzálja a méréstartomány állandó kijelzésének hiányát. Viszont a fordulatszámmérő szerintem sokkal jobb analógnak, hiszen nem egy konkrét értékre vagyunk kíváncsiak amúgy sem, és egyből ránézésre lehet tudni, hogy hol járunk.
2022. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Digitális is lehet mutatós kialakítású, sőt legtöbb esetben az. A mutató állása sokkal gyorsabban értelmezhető, mint kiolvasni a számot.
2022. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6%
Analóg a Lada Trabant meg az IFÁban volt.
2022. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
IS
2022. febr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!