Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW e39 v8-as motorjairól...

BMW e39 v8-as motorjairól (535i, 540i) mik a vélemények?

Figyelt kérdés
Többször hallottam már, hogy ezek az M-es motorok jobbak és tartósabbak, mint az újabb N-esek, de az utakon ezekből is a 4 hengereseket látom főleg, ritkábban 6, v8-ast még nem is láttam / hallottam, pedig nem egetrengetően drágák. Van valami különösebb oka, hogy ezt nem veszik az emberek? Nekem nem napi használatra lenne, szóval a fogyasztás nem számít, sokkal inkább hogy inkább álljon többet a garázsban, mint a szervizben. Ja meg persze hogy legyen hozzá alkatrész ellátás, ez a baj a régi autókkal hogy nincs nagyon alkatrész már hozzájuk :/

2022. febr. 12. 08:54
 1/8 crudy ***** válasza:
90%
Ehez azért még van. A v8 nem volt rossz de nagymotor kishelyen és bazi régi. Minden ami gumiból volt már törékeny. Amúgy jók voltak.
2022. febr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
E39-ből az ilyen komolyabb benzineseket már csak hobbiautónak veszik. Nem keveset fogyaszt így a tunerjóskák sem kedvelik a hatalmas benzineseket, a 20d-vel ellentétben egy 40i-vel "kétezerbű" csak a falu végéig gurulnának. Meg amúgysem készült olyan hű de sok darab belőlük, pár száz csak talán a 40i-ből így nincs akkora szórása a használtautó piacon mint a kisebb motoros példányoknak.
2022. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem is vadászok tökéletes állapotút, mert még így is olcsóbb egy "lerúgottat" gatyába rázni, annak legalább nem számítják fel az eszmei értékét, szóval legalább(!) 1 milliós javítási költséggel számolok, plusz manuális váltós így azért elég sok pénzt megúsznék mert nem kell az automatával szenvedni. Azért persze ne legyen rozsdás, de ez talán nem olyan nagy kérés :D Habár lehet a lakatos munka helyre tudná rakni azt is, de ebben már nem vagyok jártas mennyire megoldás az ilyen, léteznek-e menthető rozsdatemető autók, vagy már mindig elő fog jönni
2022. febr. 12. 09:32
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Kézi váltóssel is mellé lehet nyúlni. Sőt, benzinesnél talán jobban mint automatánál. Dízelben ugye voltak a GM automaták amik valóban szarok, de benzinesekben ZF váltók vannak amik jól bírják ha megkapták az olajcserét. Igaz 40i-ből csak kézi váltós volt, de ott meg a komplett kuplung a kettőstömegűvel mehet szét ennyi év után, és sajnos szét is mennek.
2022. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
csak kíváncsiságból ránéztem, unixnál kettöstömegű 750 ezer ft, de nincs készleten, autodocnál 250 ezer és van. Kicsit nagy a szórás :D Se a bárdinál se az unixnál nincsenek hozzá nagyon alkatrészek, ettől tarttottam, de mondjuk ha ilyen külföldi oldalakon még vannak, aránylag normális áron akkor talán nem akkora baj.
2022. febr. 12. 09:56
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Ilyen autókhoz inkább csak gyári, az van. Én innen szoktam rendelni: www.bmwalkatresz24.hu
2022. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezeknél az autóknál a jó nem azt jelenti, hogy csak tankolod, és megy. De ezek a régi 6 és 8 hengeres motorok bizonyos karbantartással tényleg nagyon tartósak. A kettőstömegűre annyit, hogy egy V8 BMW-nél soha nem kell cserélni. Azért nincs is készleten nekik. Rendkívül finom járású motor, a kettőstömegű nem megy tönkre, mint a remegős dízeleknél.
2022. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha karban voltak tartva, akkor golyóálló motorok abszolút. Főleg a mai konstrukciókhoz képest. Kicsit több hibalehetőség van ezeknél, mint a jó öreg agyonüthetetlen sorhatos benzineseknél, de megbízható motorok azok is.
2022. febr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!